Infostart.hu
eur:
359.79
usd:
309.96
bux:
131386.86
2026. május 21. csütörtök Konstantin

Mindent elárasztottak a szúnyogok

Rendkívüli szúnyogirtást rendelt el a fővárosi ÁNTSZ, mert az első repülős permetezés nem volt elég hatékony. Szántai Károly osztályvezető az InfoRádióban közölte: az ár- és belvíz miatt nagyságrendekkel több szúnyog van, mint a korábbi években.

A fővárosi ÁNTSZ osztályvezetője elmondta: az árvíz miatt eleve számoltak a szúnyogok elszaporodásával, így a tavalyinál kétszer több, 12 alkalomra kértek permetezési engedélyt.

A repülő szúnyogok elleni első permetezésre hétfőn került sor, a következő irtás a jövő hét elején esedékes, ezt követően május 22-én irtanak legközelebb - tette hozzá Szántai Károly.

A szakember visszautasította azokat a vádakat, miszerint túlhigítják a vegyszereket, ezért lenne probléma a hatékonysággal.

Az ÁNTSZ munkatársa kitért arra is, hogy egy irtás akkor hatékony, ha legalább 80 százalékkal csökken a szúnyogok száma.

Szántai Károly szerint egy-két héten belül már jelentősen csökkenhet a rovarok száma.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Azbesztügy, közös kormányülés – Magyar Péter Bécsben új kezdetről beszélt Ausztria és Magyarország között

Christian Stocker osztrák kancellárral tárgyalt Bécsben Magyar Péter miniszterelnök. A megbeszélés után sajtótájékoztatót tartottak, ahol az osztrák kancellár együttműködést ígért azbesztügyben, hétfőn jön előrelépés az ügyben. Magyar Péter pedig jelezte: nem lesz mindenben egyetértés, de Magyarország konstruktív tagja lesz az Európai Tanácsnak is, miközben kiáll a magyar emberek és vállalatok érdekéért.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Színház ügyvezető igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×