Infostart.hu
eur:
360.48
usd:
311.27
bux:
131524.8
2026. május 21. csütörtök Konstantin

Kuncze maradt az SZDSZ frakcióvezetője

Kuncze Gábort választotta frakcióvezetővé az SZDSZ parlamenti képviselőcsoportja. Helyettese Pető Iván lett.

Kuncze Gábor marad az SZDSZ frakcióvezetője - döntött a liberális párt képviselőtestülete szerdai ülésén. A pártelnöki posztot is betöltő politikus közölte: a frakcióvezető-helyettes Pető Iván lett.

Az SZDSZ az Országgyűlés alelnöki posztjára Világosi Gábort delegálja, aki az előző ciklusban is betöltötte ezt a posztot.

Az MSZP-vel nincs arról megállapodás, hogy a két alelnök közül az egyiket az SZDSZ adná. Kuncze Gábor ugyanakkor kijelentette, hogy mivel a házelnök szocialista politikus lesz, ezért a liberálisok javasolják, hogy az egyik alelnöki posztot az SZDSZ kapja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter Bécsben: mindenki szeretné tudni, kik a felelősök azbesztügyben

Magyar Péter Bécsben: mindenki szeretné tudni, kik a felelősök azbesztügyben

Nem voltam kemény, csak egyenes és őszinte azbesztügyben, és a kancellár úr jól fogadta” – Magyar Péter miniszterelnök rövid sajtótájékoztatót tartott a Hofburg előtt Bécsben, miután hivatalos munkaebéden vett részt minisztereivel az osztrák gazdasági élet képviselőivel. Találkozott és megbeszélést folytatott Alexander Van der Bellen osztrák államfővel is, majd a magyar delegáció vonattal indult haza Budapestre.

Reagált a Fidesz és a KDNP a Tisza-kormány Alaptörvény-módosítási javaslatára

A szerda este benyújtott javaslatban korlátoznák a miniszterelnöki pozíció időbeli betölthetőségét, rögzítenék, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok vagyona nemzeti vagyon, valamint lépéseket tesznek a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetése érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Színház ügyvezető igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×