Infostart.hu
eur:
386.44
usd:
329.75
bux:
110405.74
2025. december 19. péntek Viola

Megszűnt a bérvita a paksi atomerőműben

Létrejött péntek este az idei bérmegállapodás a paksi atomerőműben, miután a korábban sztrájkot hirdető Műszakos Dolgozók Érdekvédelmi Szervezete is csatlakozott az egyezséghez. A dokumentumot a többi érdekképviselet csütörtökön írta alá.

A paksi atomerőmű kommunikációs vezetője elmondta, egy hosszú tárgyalási folyamat végén megállapodás született arról, hogy átlagosan 5,5 százalékos béremelést kapnak a dolgozók.

Mittler István az InfoRádióban hozzátette: ez az emelés a személyi jövedelemadó módosításának hatását figyelembe véve 7,2 százalékot jelent. Az egyezség szociális és jóléti része munkavállalónként csaknem egymillió forint éves juttatást jelent.

Berkes Sándor, a Műszakos Dolgozók Érdekvédelmi Szervezetének elnöke elmondta: a bérvita megszűnt, de folytatódnak azok a bírósági eljárások, amelyeket a munkáltató indított a sztrájk jogossága ügyében.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×