Infostart.hu
eur:
384.38
usd:
330.33
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér

Kaszinót építenének a Hajógyári-szigetre

Komoly környezeti terhelést jelentene a Hajógyári-szigeten, ha megvalósulnának a mostani tervek. Azok ugyanis kaszinó, hotel, konferenciaközpont létesítéséről és új bevezető utakról szólnak. A volt hajógyár rehabilitációjára szükség van, de nem lenne szabad a parkos terület ekkora részét beépíteni - véli a Védegylet.

"Nem ragaszkodunk a jelenlegi állapot fenntartásához. A tervezett beruházási területnek egy része jelenleg is beépített, a volt hajógyár részben leromlott ipari területéről, tehát úgynevezett rozsdaövezetről van szó. Ennek a rehabilitációja kifejezetten érdek és cél" - hangsúlyozta az InfoRádiónak Jávor Benedek, a Védegylet munkatársa.

A probléma a környezetvédők szerint a tervezett beruházás mértékével van.

Az eredeti tervek szerint ugyanis egy tízezer fős konferenciaközpontot, 140 ezer négyzetméter szintterületű szállodakomplexumot, további 60 ezer négyzetméteres apartman hotelt és 30 ezer négyzetméteres kaszinót építenének a Hajógyári-szigetre.

Egy ilyen létesítménycsoport a becslések szerint minimum napi 3-5 ezer autót vonzana a szigetre. A megnövekedett forgalmat pedig - a Védegylet munkatársa szerint - óhatatlanul is a sziget megmaradó parkos részén vezetnék át.

Mennyi park marad?

Budapest már így is tragikus helyzetben van zöld területeinek mértékét tekintve. Ebből sok ezer négyzetmétert beáldozni egy magáncélú beruházásra, elfogadhatatlan - hangsúlyozta Jávor Benedek.

A Védegylet elsősorban a beépítési mérték jelentős csökkentését próbálja elérni, annak érdekében, hogy a zöldterület minél jelentősebb része megmaradjon.

Az épületek alapterülete mellett azonban kifogásolják az építmények párkánymagasságát is, amely a tervek szerint eléri a 28 méter is.

Ilyen magas épületek rettentő módon "kiugranának" a Hajógyári-sziget alapvetően zöld képéből - mutat rá Jávor Benedek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×