Infostart.hu
eur:
364.99
usd:
309.71
bux:
136260.36
2026. április 16. csütörtök Csongor

Fokozott ellenőrzés Budapest körül

A madárinfluenza terjedésének megelőzése érdekében mintegy negyven állatorvos ellenőrzi azokat a főváros környéki településeket, ahol az elmúlt napokban elhullott vízi szárnyast találtak - közölte a Pest Megyei Állategészségügyi és Élelmiszerellenőrző Állomás vezetője.

Virsinger György azt mondta: a Horányhoz közel fekvő települések után, Szentendrén és Százhalombattán is számba veszik azokat a területeket, ahol csirkét, kacsát tartanak.

Hozzátette: az érintett településekről kivezető utak mentén szúrópróbaszerű rendőri ellenőrzésekre is számítani lehet.

A kormányszóvivő arról számolt be, hogy a nagybaracskai esetek után Szentendrén, Százhalombattán és Dunaszentbenedeken is találtak madárinfluenzában elpusztult vadszárnyasokat.

Ezzel 25-re emelkedett azoknak a madaraknak a száma, amelyek a madárinfluenza miatt hullottak el Magyarországon.

Batiz András hangsúlyozta: az emberek és a háziszárnyasok továbbra sincsenek veszélyben.

Címlapról ajánljuk
„Nem csak az a kérdés, hogy ki  mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„Nem csak az a kérdés, hogy ki mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„A választók a jövőre szavaztak, nem a múltra, többet várnak. Szerintem össze kell gyűjteni azt a 8-10 okot, ami a választási vereséghez vezetett, ehhez szükség van még néhány napra. Ki fog kerekedni egy kép” – vázolta Orbán Viktor. Először értékelte az országgyűlési választások eredményét a választáson súlyos vereséget szenvedett Fidesz–KDNP vezetője. A Fidesz közösségére bízta annak az ügyét, hogy marad-e vagy távozik a párt éléről.

Ezek most a piac és az új kormányzat mézeshetei, utána jönnek a kihívások

A piacok üdvözlik, hogy a leendő magyar kormány haza akarja hozni az uniós pénzeket és hogy célként fogalmazta meg az euró bevezetését – többek között erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Nyeste Orsolya, az Erste vezető elemzője. Madár István, a Portfolio vezető elemzője azt mondta, a választások előtt és után is jelen volt a magyar tőke- és devizapiacon a befektetői „Tisza-bet.”
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Iráni hajóra csapott le Amerika, tűzszünetet jelentett be Trump - Híreink az iráni konfliktusról csütörtökön

Iráni hajóra csapott le Amerika, tűzszünetet jelentett be Trump - Híreink az iráni konfliktusról csütörtökön

Tíznapos tűzszünetben állapodott meg Izrael és Libanon - jelentette be Donald Trump amerikai elnök csütörtökön, miután egyeztetett Joseph Aoun libanoni elnökkel és Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel. A fegyvernyugvás washingtoni idő szerint délután 5 órakor lép életbe, azaz Izraelben és Libanonban éjfélkor (magyar idő szerint 23 órakor). Közben aktívan dolgoznak az amerikai hadihajók az iráni blokád fenntartásán: a CENTCOM közölte, hogy ma reggel visszafordítottak egy iráni hajót, amelyik át akart hatolni a lezáráson. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×