Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
310.99
bux:
142803.86
2026. július 10. péntek Amália

Feljelentés a Nomentana-ügyben

Feljelentést tett három fideszes képviselő a Nomentana Kft. ügyében; szabadságharcot vív az európai sajtó a vallási fanatizmus ellen. Világjelenség a korrupció az egészségügyben és egyre profibbak a gazdasági bűncselekmények elkövetői. Összefoglaló a reggeli lapokból.

A Magyar Nemzet információi szerint csütörtökön három fideszes országgyűlési képviselő feljelentést tett a Nomentana Kft. ügyében a Központi Nyomozó Főügyészségen. A feljelentést ismeretlen tettes ellen adták be közokirat-hamisítás bűntette elkövetésének alapos gyanúja miatt.

Répássy Róbert, Szijjártó Péter és Deutsch Tamás feljelentésüket közhiteles dokumentumokkal támasztották alá. Ezekből az újság szerint megállapítható: Gyurcsány Ferenc ügyvezető igazgatóként – Nomentana Pénzügyi Tanácsadó Kft. néven – a cégbíróságon be nem jegyzett, azaz nem létező céget működtetett jogellenesen 1993 szeptembere és 1995 decembere között.

A Népszabadság arról közöl írást, hogy szabadságharcot vív az európai sajtó a vallási fanatizmus ellen. Az iszlám világ ugyanis a lap szerint egyértelműen a szélsőséges fanatikusok hangján szólal meg a dán karikatúrák miatti szólamversenyben. Eközben a nyugati sajtó megpróbálja szabadságát védeni. Csütörtökön a BBC brit közszolgálati televízió és a Le Monde francia napilap is belépett a sorba.

Előbbi két csatornáján, a BBC 1-en és a BBC News 24 hírtelevízióban bemutatta a szatirikus rajzokat, hogy így próbálja megértetni a nézőkkel a történet által kiváltott heves érzelmeket. A Le Monde csütörtök este utcára kerülő, pénteki keltezésű száma címlapjának felét foglalja el az a rajz, amelyet Plantu, a Le Monde és a L' Express híres rajzművésze készített Mohamedről.

A Napi gazdaság arról ír, hogy világjelenség a korrupció az egészségügyben. Az egészségügyre szánt pénzek legalább öt százaléka világszerte eltűnik - állapította meg a Transparency International. A világon összesen évente mintegy 3 ezer milliárd dollárt szánnak egészségügyi kiadásokra, azonban legalább 150 milliárd dollárnak nyoma vész.

A Világgazdaság cikke szerint egyre profibbak a gazdasági bűnügyek elkövetői. Százmilliós, esetenként milliárdos nagyságrendű áfacsalások és vámügyek szerepeltek az elmúlt időszakban a Fővárosi Ítélőtábla büntetőtanácsainak napirendjén.

Tipikus elkövetési mód, hogy a vádlottak fiktív cégeket alapítanak, amelyek tényleges gazdasági tevékenységet nem végeznek, ám számlákat állítanak ki, majd visszaigénylik az áfát – tájékoztatta a Világgazdaságot Czine Ágnes a büntetőkollégium vezetője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől

Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől

Az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsa (Ecofin) pénteki ülésén elfogadta Magyarország módosított Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervét (RRF), ami mintegy 10 milliárd euró kifizetését teszi lehetővé Magyarország számára, amely körülbelül 6,5 milliárd euró vissza nem térítendő támogatásból és körülbelül 3,5 milliárd euró hitelből áll.

Csiki Varga Tamás: tovább fog csökkenni az amerikai katonai jelenlét Európában

Az Amerikai Egyesült Államok tovább csökkentheti európai jelenlétét, ezért a NATO-tagállamoktól is nagyobb védelmi szerepvállalást vár – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője. Csiki Varga Tamás szerint ugyanakkor Washington továbbra is fenntartja stratégiai elrettentő képességeit Európában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Zöld utat kapott a Magyar Péter vezette kormány, uniós pénzeső ömölhet Magyarországra

Zöld utat kapott a Magyar Péter vezette kormány, uniós pénzeső ömölhet Magyarországra

Az Európai Unió pénzügyminiszteri tanácsa, az Ecofin pénteken elfogadta Magyarország módosított helyreállítási és ellenállóképességi tervét, megnyitva az utat mintegy 10 milliárd eurónyi támogatás és kedvezményes hitel lehívása előtt. A kormánynak augusztus 31-ig kell teljesítenie a módosított tervhez kapcsolódó reformokat és mérföldköveket, a Bizottság pedig 2026 végéig folyósíthatja a kifizetéseket. A legnagyobb keretet a fenntartható zöld közlekedés kapja, emellett jelentős összegek jutnak vállalkozásfinanszírozásra, energetikai fejlesztésekre és digitális innovációra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×