Infostart.hu
eur:
386.32
usd:
329.62
bux:
110405.74
2025. december 19. péntek Viola

Gyűjtik az elektronikus hulladékot

A jogszabályokban előírtnál 65 százalékkal több, 16 és fél ezer tonna elektronikai hulladékot vettek vissza tavaly a kereskedők. Ezt a környezetvédelmi és vízügyi miniszter mondta a begyűjtésre alakult közhasznú társaságok vezetőinek részvételével tartott tájékoztatóján.

Persányi Miklós közölte: a követelmények szerint 2006-ban 18 ezer tonna elektronikai hulladékot kell begyűjteni, de a tapasztalatok alapján a visszavett mennyiség elérheti a 30 ezer tonnát is.

A miniszter hangsúlyozta: az országban már 4.500 üzletben veszik vissza a régi berendezéseket új vásárlása esetén. Hozzátette: a kereskedőket tavaly augusztus óta jogszabály kötelezi a forgalmazott termékek visszavételére.

Címlapról ajánljuk

Demkó Attila: Putyintól nem várható újabb kompromisszum

Év végi sajtótájékoztatójában Putyin orosz elnök ismertette az Ukrajnával kapcsolatos fejleményeket és az orosz gazdaság helyzetét is – ezzel kapcsolatban nyilatkozott Demkó Attila, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×