Infostart.hu
eur:
383.07
usd:
326.92
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel

Celldömölkön visszakapják rendházukat a bencések

Celldömölkön visszakapja volt rendházának jelenleg polgármesteri hivatalként használt épületét a bencés szerzetesrend, az önkormányzat pedig 640 millió forint állami támogatással új városházát építtet 2007 végéig.

A döntést Kiss Péter kancelláriaminiszter és Várszegi Asztrik bencés főapát jelentette be a Vas megyei városban.

A Miniszterelnöki Hivatal vezetője elmondta: a bencésektől 1950-ben kártalanítás nélkül állami tulajdonba került épület visszaadása példa arra, hogy korrekt módon is rendezni lehet az egyházi ingatlanok kérdését.

Várszegi Asztrik pannonhalmi bencés főapát arról beszélt, hogy az épületet a vallási turizmus céljaira szeretnék hasznosítani, illetve ifjúsági centrumként kívánják működtetni.

Címlapról ajánljuk
Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Minimalizálniuk kell a sérülések rizikóját, ez az elsődleges feladatunk – mondta az InfoRádióban Pozsonyi Zsolt erőnléti edző, aki a SportFórum Hungary konferencián arról is beszélt, fokozott sérülésveszéllyel járó nagy hiba, hogy korai a kiválasztás, vagyis túl korán döntik el, hogy egy gyerek melyik sportágat űzze.

Gyilkos bengálfáklyák okozták a svájci tüzet: itt a hatóságok részletes magyarázata a tömegkatasztrófára

Feltehetőleg pezsgősüvegekre helyezett pirotechnikai eszközök boríthatták lángba újév hajnalán a délnyugat-svájci Crans-Montana síparadicsom Le Constellation nevű bárjának mennyezetét – közölte pénteken Wallis (Valois) kanton főügyésze. Legkevesebb 47 halálos áldozat van, mintegy 80 sérült állapota válságos.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×