Infostart.hu
eur:
383.57
usd:
329.47
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér

A reform nem egyenlő a megszorítással

A TÁRKI elnöke szerint esélyteremtő államot kell építeni. Kolosi Tamás azt mondja, a költségvetési hiány miatt a választások után mindenképpen hozzá kell látni a nagy ellátórendszerek átalakításához. A szociológus az InfoRádióban rámutatott: a változások megszorítások nélkül is véghezvihetők, bár a politika gyakran szeret elvonni.

Bár 2005-ben tovább csökkentek a jövedelmi egyenlőtlenségek, Magyarországon ma 1 millió ember még mindig szegénységben él, 300 ezer pedig nyomorog - mondta el Kolosi Tamás.

Az elnök szerint a "mélyszegénységben" élők százezrein kizárólag állami juttatásokkal lehet segíteni, ami pusztán a gazdasági racionalitás szempontjából kidobott pénz, de humanitárius megközelítésben közel sem az.

A megoldás az esélyteremtő államban keresendő, amely nem kompenzációval, hanem a kitörés lehetőségének megteremtésével kíván politizálni - véli Kolosi Tamás, hangsúlyozva, hogy a költségvetés rendbetétele nem feltétlenül jelent megszorításokat, hiszen a nagy ellátórendszerek nemcsak pénzszűkében vannak, hanem pazarolnak is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: Donald Trump azért lett dühös, mert a britek lavíroznak, a spanyolok meg már-már cinikusak

Elemző: Donald Trump azért lett dühös, mert a britek lavíroznak, a spanyolok meg már-már cinikusak

Donald Trump amerikai elnök azzal fenyegette meg Spanyolországot, hogy megszakít velük minden kereskedelmi kapcsolatot, mert az ország nem engedte az amerikai légierőnek, hogy a bázisait használja az Irán elleni művelethez. Nagy-Britannia sem hagyta, hogy a támadáshoz igénybe vegyék az Indiai-óceánon található támaszpontját. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője világított rá a helyzet hátterére.

Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

Az orosz elnöknek nem dolga, hogyan jut el az orosz olaj Magyarországra, megvannak a céljai, elérésükig nem fejezi be az ukrajnai háborút – mondta egy tévéinterjúban Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint az ukrán követeléseket erőből le kell verni.
Szijjártó Péter ígéretet kapott Putyintól a Barátság kőolajvezetékkel kapcsolatban

Szijjártó Péter ígéretet kapott Putyintól a Barátság kőolajvezetékkel kapcsolatban

Az energiaellátás biztonsága és a magyar hadifoglyok ügye állt Szijjártó Péter külügyminiszter és Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdai moszkvai találkozójának középpontjában. Putyin szerint a kétoldalú kereskedelem visszaesése ellenére az energetikai együttműködés – köztük a paksi bővítés – fenntartható, és Oroszország továbbra is megbízható szállítónak tartja magát. A miniszter az Ukrajna által állítása szerint akadályozott Barátság-vezetéki szállítások miatt garanciákat kért, miközben Putyin bejelentette: két, ukrán–magyar kettős állampolgárságú hadifoglyot elengednek, akik a magyar delegációval térhetnek haza – derült ki a magyar külügyminiszter tájékoztatásából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×