Infostart.hu
eur:
365.08
usd:
309.86
bux:
138322.21
2026. április 16. csütörtök Csongor

Szociális szövetkezetek alakulhatnak

Megszavazta az Országgyűlés a szövetkezetekről szóló törvényt.

Az indoklás szerint a jogszabály célja, hogy minél több szövetkezetet alakítsanak a kistelepüléseken élők, a gazdák és a kisvállalkozások.

A törvény alapján új szervezeti formaként létrejöhetnek a szociális szövetkezetek, amelyek feladata a munkanélküliek, illetve a szociálisan hátrányos helyzetben lévők támogatása.

Címlapról ajánljuk
Oeconomus: sok még az akadály az Ukrajnának szánt óriáshitel előtt

Oeconomus: sok még az akadály az Ukrajnának szánt óriáshitel előtt

Ha nem az orosz jóvátételből fizetik vissza, a tagállamok lesznek felelősek az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós hitelért. Magyarország, Szlovákia és Csehország nem vesz részt benne. Ezt még az Orbán-kormány alkudta ki Brüsszelben, amikor elfogadta a hitelszerződést – azóta viszont „technikai” vétóval akadályozza a folyósítását a „ha nincs olaj, nincs pénz” jegyében.

Alkotmányjogász: korlátozható a kormányfő mandátuma, de visszamenőleg egy fontos jogelvbe ütközne

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje a vasárnapi győzelmi beszédében számos közjogi méltóság lemondását követelte, de azt is bejelentette, hogy kormányával két ciklusban maximalizálnák a kormányfői megbízatást. Az InfoRádió ezek jogi és alkotmányos hátteréről kérdezte Stánicz Péter alkotmányjogászt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×