Infostart.hu
eur:
356.85
usd:
309.34
bux:
132231.01
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Átadták az M0-ás új szakaszát

Átadták az M0-ás autóút új szakaszát, amely az M5-ös sztrádát és a 4-es főutat köti össze. Megnyitották a forgalom előtt a Vecsést és Üllőt elkerülő kétszer kétsávos, 10 kilométer hosszú utat is.

Az M0-ás új, 13 kilométeres szakasza 33,8 milliárd forintba került. Az utat a Strabag Rt. építette.

Az új szakasz a várakozások szerint csökkenti a fővároson áthaladó forgalmat, és megkönnyíti a Ferihegyi repülőtér megközelítését.

Az Állami Autópálya Kezelő Rt. közlése szerint az utat bazaltbeton burkolattal látták el, amely jobban bírja a terhelést a hagyományos aszfaltnál.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az átadáson arról beszélt, hogy a brüsszeli büdzsé-megállapodás értelmében a jövőben alsóbbrendű utakat is fel lehet újítani uniós forrásokból.

Címlapról ajánljuk
Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

A szerdai kormányülésen a kabinet többek között arról is döntött, hogy 3,4 milliárd forintnyi rendkívüli forrást biztosít a kórházi klímaberendezések azonnali javítására és karbantartására – derül ki a miniszterelnök Facebook-bejegyzéséből.

Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Egy háború legtöbbször nem statikus, hanem dinamikus, a jelenlegi szakasz azonban egyértelműen Ukrajnának kedvez, de ez nem jelenti azt, hogy Oroszország számára elúszott volna a háború – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. Arról is beszélt, hogy az ukránok a drónhasználatban, a technológia és a mesterségesintelligencia-képességek terén kerültek fölénybe az oroszokkal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Tegnap megindult a profitrealizálás a technológiai cégeknél a Wall Streeten, ami végül felemás záráshoz vezetett, és Ázsiában is az eladók voltak ma fölényben. Európában szintén egyre rosszabb a hangulat, ez alól a magyar tőzsde sem kivétel, itthon a Mol vezeti az esést. Tovább rontotta a hangulatot, hogy Donald Trump jelezte: túl régóta húzódnak az Iránnal folytatott tárgyalások, és további lépéseket helyezett kilátásba az elnök. Javította viszont a képet, hogy a legfrissebb adatok alapján, meglepetésre a maginfláció csak kismértékben emelkedett Amerikában, ami ad némi mozgásteret a Fed számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×