Infostart.hu
eur:
384.06
usd:
328.69
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Káel Csaba, a Müpa vezérigazgatója sajtótájékoztatót tart a 2. Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek programjáról a Művészetek Palotája Fesztivál Színházában 2021. december 1-jén. A sorozatot 2022 áprilisában tartják Budapesten és több vidéki városban.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Idén "crossoverekben" és a vidékben is utazik a Bartók Tavasz

Pénteken a Müncheni Filharmonikusok és Kelemen Barnabás hegedűművész MÜPA-beli koncertjével kezdődik a Bartók Tavasz összművészeti fesztivál. A programokról Káel Csaba, a MÜPA vezérigazgatója beszélt az InfoRádióban.

Öt év alatt a Bartók Tavasz tulajdonképpen a Tavaszi Fesztivál örökébe lépett.

"Jó brand Bartók Béla neve, és ha csúnya is ilyet mondani Bartók Bélára, de mégiscsak világszerte ismert ő, és sikerült egy olyan fesztiválformát kitalálnunk, ami kvázi »személyiségfesztivál«, tehát Bartók személyiségét vetíti át a mába, mintha itt lenne közöttünk, ma is velünk lenne, és amellett, hogy bemutatjuk az ő műveit is - jó párat -, megmutatjuk azt az inspirációt, amit gyakorol, nem is csak a komolyzenére, akár a jazzre, a világzenére is" - mondta az InfoRádió megkeresésére Káel Csaba, a MÜPA vezérigazgatója.

Az idei felhozatalból szemezgetve elmondta:

Olyanok is fellépnek, akiket még soha nem sikerült elérni, köztük kiemelte a Müncheni Filharmóniát, akinek Kelemen Barnabás, az évad művésze lesz a vendége; e mentén megemlítette, hogy fontos küldetésnek tartja, hogy magyar művészeket hozzanak olyan helyzetbe, hogy világhírű partnerekkel muzsikálhatnak együtt.

Hasonló helyzetbe hozzák Pusker Júliát is, aki az Európai Koncerttermek Szövetségének közös "utánpótlásprogramján", a Rising Starson keresztül került közös koncertre a Kammerorchester Basellal.

A képzőművészeti irány is nagyon fontos a fesztiválon, lesz egy plakátkiállítás ("Az élet művészete" - közösen a Nemzeti Galériával), és jön közben a Margó Irodalmi Fesztivál is.

Idén vidékre is ellátogat a Bartók Tavasz, Győrben, Pécsett és Miskolcon lesznek események.

RÉSZLETEK ITT.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Erősödik a forint Trump legújabb bejelentése után

Erősödik a forint Trump legújabb bejelentése után

Forrongnak a deviza- és kötvénypiacok: a dollár tegnap háromhetes mélypont környékén járt az euróval szemben, ahogy a befektetők reagáltak Donald Trump amerikai elnök bizonytalanságot keltő nyilatkozataira és az európai vezetőkkel való konfliktusra Grönland kapcsán. A jen mögött szintén kedvezőtlen időszak áll, amit elsősorban a japán miniszterelnök – a piac megítélése szerint túlzott – költekezési tervei indokolnak. A nap fő eseménye Donald Trump amerikai elnök kaotikus beszéde volt a Világgazdasági Fórumon, ahol a piacokat megnyugtatva arról beszélt, nem akar katonai erőt alkalmazni a Dániához tartozó sziget megszerzésére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×