Infostart.hu
eur:
384.41
usd:
329.24
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Pexels

Árat emel az Intel, jelentősen drágulnak a számítógépek

A cég az inflációs nyomásra hivatkozva úgy döntött, 10-20 százalékkal megemeli a processzorai árát.

Aki mostanában szeretne az Intel processzorával szerelt számítógépet vásárolni, az jobban teszi, ha siet. Ha az infláció nem lenne elegendő, a cég bejelentette: hamarosan árat fog emelni – írja a hvg.hu a Nikkei beszámolója alapján.

A gyártó még az idén 10-20 százalékkal növeli majd a processzorok és más chipek árát. Ez azt jelenti, hogy a laptopokól a szerverekig minden többe fog kerülni, éppen akkor, amikor csökken a kereslet és az eladások száma is. Az Intel az inflációs változással indokolja az áremelést.

A koronavírus-járvány miatt a 2020-21-es évben drámaian nőttek a PC-eladások, köszönhetően annak, hogy egyre többen kezdtek dolgoztak otthonról. Csakhogy ez a lufi azóta kipukkadt, az Intel ügyfelei pedig – például az Acer és az ASUS – a kereslet csökkenésére figyelmeztettek.

Eközben a rivális gyártó, a tajvani TSMC azt mondta, egy számjegyű százalékkal, de emelni fogja az árait. Mivel ez a cég gyártja az AMD processzorait, a vásárlók a jövőben kevésbé találnak majd nagy árkülönbséget az Intel és az AMD processzorainak ára között.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×