Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Nyitókép: Pixabay

Osztrák-magyar összefogással mentettek meg egy kismamát

Az édesanya egészséges kisfiúnak adott életet.

A budapesti Honvédkórház és a grazi egyetemi klinika összefogásával mentettek meg egy kismamát, aki azóta világra hozta egészséges gyermekét.

A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ a Facebookon számolt be arról, hogy egy kismamánál a 26. terhességi héten, az életet veszélyeztető állapotot észleltek.

A Honvédkórház és a grazi egyetemi klinika közötti legmagasabb szintű szakmai összefogásnak köszönhetően lehetőség nyílt a méhen belüli kezelésére, a magzatnak közvetlenül adott kompatibilis vér adására, így a terhesség egészen a 36. hétig kihordható volt - írták.

A budapesti Honvédkórházban végzett legkörültekintőbb terhességgondozásnak köszönhetően az édesanya egészséges, 3200 gramm súlyú kisfiúnak adott életet. Az újszülöttet még egy ideig a koraszülött osztályon ápolják, de bíznak benne, hogy mielőbb az otthonában lehet majd szüleivel és testvéreivel - írta a kórház.

Címlapról ajánljuk

Ilyenkor ne előzzünk, és most inkább keressük, ne kerüljük a sűrű forgalmat – téli vezetéstechnikai tanácsok a szakértőtől

Téli gumi, megfelelő ablaktörlő gumik, ablakmosó folyadék – Zsurzs Jenő vezetéstechnikai instruktor szerint a mostani időjárási körülmények között ezekről mindenképpen gondoskodniuk kell az autósoknak. A Drivingcamp Vezetéstechnikai Központ senior trénere az InfoRádióban elmondta: elindulás előtt jó, ha felmérjük saját magunk és az autónk képességeit. Azt javasolja, takarítsuk le a havat az autónk tetejéről, mert ha ezt nem tesszük meg, fékezésnél akár nagyobb mennyiségű hó is lezúdulhat a szélvédőre, ami komoly balesetet is eredményezhet.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×