Infostart.hu
eur:
381.69
usd:
329.68
bux:
125961.98
2026. április 7. kedd Herman

Nem gyártanak több képmagnót

A világ utolsó képmagnógyártója, a Funai Electric Co. is beszünteti július végéig az 1970-80-as években népszerű VHS-rendszerű készülékek gyártását a kereslet drasztikus csökkenése és az alkatrész-utánpótlás nehézségei miatt.

A japán cég, amelynek gyára Kínában működik, tavaly már csak 750 ezer videomagnót tudott eladni, míg a 2000-es évek elején még évi 15 millió készülék is elkelt. A Funai az utóbbi időben főleg az amerikai piacon értékesítette képmagnóit Sanyo márkanéven.

A gyártó közlése szerint az alacsony sorozatgyártás mellett az egyik beszállító számára már nem érte meg az alkatrész előállítása, ez is hozzájárult a gyártás beszüntetéséről szóló döntéshez. A Funai 1983 óta gyártott képmagnókat, 2012, a Panasonic kivonulása óta világon egyedüliként.

A Sony elektronikus óriáscég tavaly beszüntette az 1975-ben született, ám a VHS által nemsokára visszaszorított Betamax-rendszerű videokazetták árusítását a nagyközönségnek. A gyártással már korábban leállt, a készletekből azonban még szállított a hagyományos videomagnó "megátalkodott" híveinek. A képmagnók gyártásával már 2002-ben leállt a Sony.

Címlapról ajánljuk
J. D. Vance élőben kapcsolta Donald Trumpot Budapesten: „imádom Viktort, nem engedte, hogy megtámadják az országát”

J. D. Vance élőben kapcsolta Donald Trumpot Budapesten: „imádom Viktort, nem engedte, hogy megtámadják az országát”

A magyar–amerikai barátság napja címmel nagyszabású rendezvényt tartottak az MTK Sportparkban. Az eseményen beszédet mond J. D. Vance amerikai alelnök és Orbán Viktor miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.04.08. szerda, 18:00
Orbán Balázs
a miniszterelnök politikai igazgatója, az MCC kuratóriumának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×