Infostart.hu
eur:
354.81
usd:
311.88
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál

AIDS-vakcinát tesztelnek Dél-Afrikában

Megkezdődtek az AIDS-vakcina klinikai vizsgálatai Dél-Afrikában 36 önkéntesen. Szlávik János, a Szent László Kórház AIDS-betegeket kezelő főorvosa az InfoRádiónak hangsúlyozta: még nagyon sok időnek kell eltelnie ahhoz, hogy bizonyítást nyerjen az új készítmény hatékonysága.

A földgolyón a HIV-fertőzöttek több mint 80 százaléka a fejlődő országokban él. Ezért sok vád éri a fejlett országokat, hogy nem fordítanak kellő figyelmet azokra az országokra, ahol a betegek nagy része él. Most indítanak egy olyan oltóanyag-kísérletet, amely afrikában, csak HIV-1-C típusú vírus ellen lehet hatékony, aely szinte kizárólag a Dél-Afrikai Köztársaságban van.

A legnagyobb HIV járvány Dél-Afrikában van, ezért próbálják ki ott az oltóanyagot - hangsúlyozta Szlávik János.

Az állatkísérletek után az első, embereken végzett tesztelést az Egyesült Államokban hajtották végre a kutatók, ott 12 embernek adták be az oltóanyagot, most Dél-Afrikában 35 embert fognak beoltani. Hozzátette: azt egyelőre senki nem tudja megmondani, hogy a hosszú évek alatt kifejlesztett vakcina ad-e védettséget, vagy csak lassítja a fertőzés lefolyását.

Hanganyag: Seres Gerda

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A most várható 40 fok körüli hőség csak ízelítő lesz a ránk váró pokolból

A most várható 40 fok körüli hőség csak ízelítő lesz a ránk váró pokolból

Egyszerre több időjárási jelenség: hőkupola, afrikai anticiklon és az úgynevezett omegablokk okozza az Európát sújtó tartós, elviselhetetlen hőséget – mondta az InfoRádióban Kovács Erik, a Klímapolitikai Intézet vezető kutatója. A szakértő arra is figyelmeztet, hogy a klímaváltozás miatt néhány év múlva a most hétvégén várható 38-40 fok lesz az átlagos nyári hőmérséklet.

A törökök bemutatták, hogy a házigazda csoportgyőztes legyőzésével is ki lehet esni a vb-n

A társházigazda Egyesült Államok válogatottja 3-2-re kikapott az utolsó helyen végzett törököktől a labdarúgó-világbajnokság D jelű négyesének Los Angeles-i mérkőzésén, de így is csoportgyőztesként készülhet a bosnyákok elleni, szerdai összecsapásra.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×