Infostart.hu
eur:
391.8
usd:
338.79
bux:
123678.3
2026. március 20. péntek Klaudia

Aggasztó jel: gyógyszer-rezisztenssé válik az új típusú influenza

Gyógyszer-rezisztenssé válik az új típusú influenza - figyelmeztetnek a szakértők. Egyelőre egy esetet jelentettek, amikor egy dán betegnek nem használt az eddig leghatásosabbnak bizonyuló Tamiflu.

A Roche megerősítette az első gyógyszer-rezisztens esetet. Ez azonban nem lepte meg a szakértőket, hiszen rendszeresen megtörténik a szezonális influenzával - tette hozzá a cég vezérigazgatója, David Reddy.

A rezisztenciát egy dániai betegnél figyelték meg, a betegségből azonban ő is felépült. Az illető egyébként megelőzésképpen szedte a gyógyszert. Jó hír, hogy a mutáció nem tartalmazza a szezonális és az új típusú influenza alkotóelemeit is.

Ha ugyanis így lenne, akkor az eddiginél sokkal veszélyesebb és fertőzőbb vírustörzs alakulna ki.

Eddig a Tamiflut használták elsősorban a H1N1 okozta járvány megfékezésére. Ha a gyógyszert időben elkezdi szedni a beteg, akkor a tünetek enyhék maradnak, és csökken a fertőzés továbbadásának a veszélye.

A Tamiflu mellett hatékony az új típusú influenza ellen a zanamivir, más néven Relenza is.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán az EU-csúcsról: Brüsszelben most időhúzás jön, várják a magyar választások eredményét

Gálik Zoltán az EU-csúcsról: Brüsszelben most időhúzás jön, várják a magyar választások eredményét

Ukrajna és Irán árnyékában a migrációs szabályozás volt a két fő témája az EU-csúcsnak Brüsszelben, és feltűnt még egy miniszterelnök a magyar és a szlovák mellett, aki megérti az aggályokat ebben a turbulens nemzetközi helyzetben. Az InfoRádióban Gálik Zoltán foglalta össze a brüsszeli történéseket.

Iráni energiasokk: globális válság veszélye fenyeget, újratervezésre lehet szükség

Újabb globális energiaválság körvonalazódik az iráni háború miatt, ami alapjaiban átírhatja a világ energiaellátásáról alkotott elképzeléseket. A közel-keleti konfliktus közvetett hatásai több országot is arra sarkallhatnak, hogy aktívabban keressenek alternatív lehetőségeket.
inforadio
ARÉNA
2026.03.20. péntek, 18:00
Selmeczi Gabriella
a Fidesz–KDNP országgyűlési képviselője, a népjóléti bizottság alelnöke
Fordulat a tőzsdéken, megérkezett a felpattanás

Fordulat a tőzsdéken, megérkezett a felpattanás

A tőzsdei hangulatot alapvetően továbbra is a közel-keleti háború és ezen keresztül az energiasokk mozgatja, a befektetők azt árazzák, hogy az iráni konfliktus nyomán megugró olajárak ismét felhajthatják az inflációt, ronthatják a növekedési kilátásokat és szűkíthetik a jegybankok mozgásterét. Ma a hangulatot valamelyest javította, hogy az olajár visszább húzódott, miután az Egyesült Államok és szövetségesei a hormuzi szállítások biztosításán és a kínálati nyomás enyhítésére tett lépésekről számoltak be, de a piac továbbra is nagyon érzékeny az ellátási kockázatokra és az esetleges újabb eszkalációra. Ami a részvénypiaci mozgásokat illeti, az ázsiai tőzsdéken vegyes mozgásokat lehetett ma látni, Európában viszont emelkednek a tőzsdék a tegnapi csúnya zakó után.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×