Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 7. péntek Ibolya
A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) által közreadott képen Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna és Madarászné Mező Boglárka, a bronzérmes magyar női tőrcsapat tagjai (b-j) a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói paralimpián a Makuhari Rendezvényközpontban 2021. augusztus 29-én.
Nyitókép: Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna és Madarászné Mező Boglárka, a bronzérmes magyar női tőrcsapat tagjai (b-j) a tokiói paralimpián 2021. augusztus 29-én. MTI/MPB/Szabó Bence

Olimpiai bronzérmes lett a Budapesti Rendőr-főkapitányság jogásza

A magyar női tőrcsapat tagjaként bronzérmet nyert a tokiói paralimpián dr. Mező Boglárka, aki a BRFK-n dolgozik jogászként.

"Gratulálunk, Bogi!" - olvasható a rendőrség hivatalos oldalán.

A harmadik helyet vívta ki magának, ezzel bronzérmet szerzett a magyar női tőrcsapat a tokiói paralimpián.

Gratulálunk a csapat tagjainak, dr. Mező Boglárkának, a Budapesti Rendőr-főkapitányság Általános Jogi és Perképviseleti Főosztály munkatársának, valamint Hajmási Évának, Krajnyák Zsuzsannának és Dani Gyöngyinek - írja a Police.hu.

A kerekesszékes női tőrözők a mai sikerükkel a magyar küldöttség hetedik érmét szerezték meg.

Címlapról ajánljuk
Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

A napokban nemcsak a magas hőmérséklet visel meg minket, de Budapesten és az ország számos pontján emelkedni kezd a talajközeli ózon koncentrációjának szintje is – derül ki a Másfélfok írásából. Varga Judit, a HungaroMet levegőminőség-védelemmel foglalkozó munkatársa az InfoRádióban elmondta, a magas ózonszint irritálhatja a légutakat és a szemet, csökkentheti a tüdőfunkciót, valamint súlyosbíthatja a meglévő légzőszervi betegségeket és asztmás tüneteket.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Emelkedtek az európai tőzsdék a mai kereskedésben, a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci jelentés pedig új lendületet adott a piacoknak. Júliusban 23 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban a várt 80 ezres növekedés helyett, ráadásul az előző két hónap adatát összesen 103 ezerrel lefelé módosították. A számok után esnek az amerikai kötvényhozamok, a Wall Street indexei pedig emelkedtek, mivel mérséklődtek a szeptemberi Fed-kamatemeléshez fűződő várakozások. Közben itthon is voltak események, a Mol és a Richter is hajnalban tette közzé negyedéves számait - előbbi árfolyama a jelentést követően történelmi csúcsra ment.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×