Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
309.98
bux:
133586.12
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika
Muszukajev Iszmail (pirosban), miután technikai tussal győzött a kirgiz Ernazar Akmatalijev ellen a férfi szabadfogású birkózók 65 kilogrammos súlycsoportjának nyolcaddöntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a párizsi Mars-mező Arénában 2024. augusztus 10-én.
Nyitókép: Illyés Tibor

Muszukajev Iszmail technikai tussal mutatkozott be

A világbajnok Muszukajev Iszmail technikai tussal nyerte meg első mérkőzését az egy kategóriával feljebb, 70 kilóban vb-ezüstérmes Ernazar Akmatalijevvel szemben.

A 65 kg-os súlycsoportban rendezett találkozó első menetében Muszukajev egy passzivitási pontot gyűjtött, semmit sem siettetett, óvatosan birkózott. A második három perc elején aztán földre vitte a kirgizt, mögé került, aztán addig pörgette, ameddig összejött a technikai tust jelentő pontkülönbség. Egyszer egy, ötször két pontot kapott, 11-0-ra győzött. Bejutott a negyeddöntőbe, ahol az azeri Aliyevvel találkozik.

Címlapról ajánljuk
Arató László: hidegzuhanyként érhetett sokakat a magyarérettségi feladatsora, rossz eredmények várhatók

Arató László: hidegzuhanyként érhetett sokakat a magyarérettségi feladatsora, rossz eredmények várhatók

A Magyartanárok Egyesülete elnöke nem számít jó eredményekre a magyar nyelv és irodalom érettségin, amelyen középszinten a második részben Arany János A tölgyek alatt című költeményét kapták a diákok műelemzésként, míg a témakifejtő esszé témája a létösszegző versek voltak három magyar példán keresztül.

Alkotmányjogász: az új kormányfő kinevezésével még nem lesz új kormány

Jelenleg még teljes jogkörrel rendelkezik az Orbán-kormány és a négy éve megalakult Országgyűlés is. Az új kormányfő kinevezése után válik ügyvezetővé a jelenlegi kabinet, amely a Tisza-kormány megalakulásáig már csak korlátozott módon járhat el.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×