2024. június 28. péntek Irén, Levente
COLOGNE, GERMANY - JUNE 25: Bukayo Saka of England tangles with Jaka Bijol of Slovenia  during the UEFA EURO 2024 group stage match between England and Slovenia at Cologne Stadium on June 25, 2024 in Cologne, Germany. (Photo by Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)
Nyitókép: Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images

Nem tudtak nyerni az angolok, de van még 24 óránk reménykedni a nyolcaddöntőbe jutásban

Az angol válogatott nem tudta legyőzni a szlovénokat (0-0), így a magyar válogatott nem jutott még tovább a nyolcaddöntőbe. Akad még szerdán is egy reménysugár. Miután az angol–szlovén és a dán–szerb-mérkőzés is gól nélkül ért véget, a háromoroszlánosok mindössze két szerzett góllal csoportgyőztesek lettek.

Az angol csapat tizenegye: Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier – Gallagher, Rice – Saka, Bellingham, Foden – Kane.

A szlovénok összeállítása: Oblak – Karnicnik, Drkusic, Bijol, Janza – Mlakar, Stojanovic, Cerin, Elsnik – Sporar, Sesko.

Eltelt tíz perc a mérkőzésből, az angoloknál többet van a labda, de eddig a kapura nem veszélyesek. Feltűnő, hogy sokat csúszkálnak a háromoroszlánosok.

Az angolok keveset mozognak és lassan adogatnak, elég ötlettelen eddig a játékuk.

Angol gól, de lesről: Foden lesen kapta a labdát, így élesen belőtt labdáját Saka hiába passzolta a hálóba.

A 30. percben Harry Kane kapura csavarta a labdát, jan Oblaknak nem jelentett gondot.

Foden szabadrúgásból, 29 méterről lőtt, jól, de onnan Oblaknak nem igazán lehet gólt rúgni.

Trippier beadása után Kane, óriási helyzetbewn, négy méterre a kaputól, centikkel lemaradt a labdáról.

Véget ért a gyenge játékot hozó első játékrész.

Kobbie Mainoo váltja az angoloknál Gallaghert.

Tíz perc alatt alig történt érdemleges a második félidőben. Az angolok birtokolják a labdát, de nem hatékonyak.

Mainoo beállítása hozott némi élénkséget, de nem eleget az angolok játékába.

Bukayo Saka lement, Cole Palmer próbálkozik.

Declan Rise, de méterekkel a kapu mellé.

Az angolok támadnak, vagy inkább támadgatnak. Semmilyen veszélyt nem jelentenek a kapura. Lemegy úgy a mérkőzés, hogy Jan Oblaknak egyetlen komoly védeni valója nem volt 94 perc alatt.

A csoport másik mérkőzésén: Dánia–Szerbia 0-0.

Meddig lehetnek még kint az utcákon a választási plakátok? – a szakértő válaszol

A kampány ideje alatt nemcsak plakátokat, hanem rengeteg tapétát, matricát is kitettek az aktivisták, amelyeknek az eltávolítása nem egyszerű feladat, de ha nem történik meg, bírság is járhat érte – mondta az InfoRádióban a Jegyzők Országos Szövetségének elnöke.
2024.07.01. hétfő, 18:00