74510.83
2024. szeptember 28. szombat Vencel
Nyitókép: Fotó: X / MLSZ

Ennyi védelmi hibával nem lehet Eb-meccsen pontot szerezni

A magyar labdarúgó-válogatott 3-1-es vereséget szenvedett Svájctól a labdarúgó Európa-bajnokságon. Az ellenfél az első játékrészben kétgólos előnybe került, ezt csökkentette a magyar csapat, helyzetei voltak, az egyenlítésért támadott. Willi Orbán gyermeteg hibája azonban rosszkor jött.

A két kezdő csapat. Magyarország: Gulácsi – Lang, W. Orbán, Szalai A. – Fiola, Nagy Á., Schäfer, Kerkez – Sallai R., Varga B., Szoboszlai. Svájc: Sommer – Schär, Akanji, Rodríguez – Widmer, G. Xhaka, Freuler, Ndoye – Aebischer, Duah, Vargas.

Telt ház van a 46 ezres kölni stadionban, minden vörös, miután a magyar és a svájci szurkolók többsége is ilyen felsőt visel. (A magyaroknál azért akad egy fekete blokk is.) A hangpárbajban körülbelül döntetlenre végzett a két tábor, a "Hajrá, magyarok!" éppen úgy szólt, mint a Hopp Schwiiz.

A magyar játékosok közül Sallai Roland ma ötvenedszer válogatott.

Veszélyes játékból indult a svájci akció, lessel végződött. A kettő között akadt öt másodpercnyi felesleges izgalmunk.

A kilencedik percben Fiola labdájából Sallai lövőhelyzetbe került, de nem találta el a kaput.

A 12. percben vezetést szerzett a svájci csapat. Középen Duah labdát kapott a védők mögé. Az asszisztens lest jelzett, miután a csatár a kapuba lőtt, de a bal oldalon a magyar védő belógott. A VAR döntőtt, érvényes a gól.

Kerkez hibája után Szalai nem tudta átvenni a labdát, svájci ziccer. Vargas lőtt, Gulácsi Péter bravúrral védett.

A 37. percben Aebischer megverte Szalai Attilát, Lang tudott szerelni, szerencsére.

Szoboszlai szabadrúgása után Willi Orbán kapura fejelt, nem volt veszélyes.

A 42. percben megduplázta előnyét a svájci csapat. Adogatás után Aebischer 22 méterről a bal alsó sarokba csavarta a labdát, 0-2.

Nem festenek szép képet az első félidő számai, persze, az eredmény önmagában sem mutat jól. Labdabirtoklás: 62-38 a svájciaknak. Kaput eltaláló kísérlet: 3-1, nekik. Kapura lövési kísérlet, 5-3. Passzok: 245-153 (87-84 százalék).

Marco Rossi cserélt a második félidőre, Lang Ádám helyett Bolla Bendegúz folytatja.

Ndoye a jobb alsó sarokra pörgette a labdát, Gulácsi szögletre ütötte.

Granit Xhaka is lövőhelyzetbe került, Gulácsi vetődve védett.

A 62. percben Varga Barnabás erőszakosan helyzetbe került, de csúnyán a kapu fölé lőtt, igaz, lesről.

Megvolt a magyar ziccer, Sallai Roland beadása után Varga Barnabás kilenc méterről, tiszta helyzetből a kapu mellé fejelt.

Megy ez! Szoboszlai beadása után a védő mögé bebújó Varga Barnabás a kapuba fejelt, 1-2.

Kleinheisler erősíti a támadójátékot, Nagy Ádám ment le.

Kerkez beadását Sommer elcsípte a bevetődő Bolla elől.

Két csere: Szalai és Kerkez helyett Dárdai és Ádám játszik. Rossi támadni akar.

Svájci szöglet után Gulácsi parádés reflexszel védett.

Védelmi bizonytalanság után svájci helyzet, megúsztuk.

Egy előreívbelt labdát Willi Orbán középre, az üres területre fejelt be, Breel Embolo megköszönte és Gulácsi Péter fölött az üres kapuba emelt, 1-3.

Véget ért a mérkőzés. a magyar válogatott nagyon rossz első félidőt produkált, majd magára talált, szorossá tette a mérkőzést, de egy újabb védelmi hiba elvette az utolsó percek esélyét. A válogatott legközelebb a németekkel játszik, Stuttgartban.

2024.09.30. hétfő, 18:00