Infostart.hu
eur:
384.27
usd:
328.82
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Manchester, 2016. január 2.Louis van Gaal, a Manchester United holland vezetőedzője a Swansea City elleni bajnoki találkozón a manchesteri Old Trafford Stadionban 2016- január 2-án. (MTI/EPA/Peter Powell)
Nyitókép: MTI/EPA/Peter Powell

Nagy visszatérő ülhet le a holland kispadra

Harmadszor lehetne szövetségi kapitány Louis van Gaal.

Louis van Gaal a legesélyesebb arra, hogy átvegye a holland labdarúgó-válogatott irányítását, miután Frank de Boer a csehektől elszenvedett Eb-nyolcaddöntős vereség után lemondott.

Az AD című lap értesülése szerint a holland szövetség (KNVB) a 69 éves szakembert akarja felkérni kapitánynak. Van Gaal 2000-2001-ben, majd 2012 és 2014 között vezette az Oranje-t, amellyel a brazíliai világbajnokságon bronzérmet szerzett.

Az egyik legnevesebb trénernek számító Van Gaal az Ajax Amsterdammal Bajnokok Ligáját nyert, de volt a Bayern München,a Barcelona és a Manchester United vezetőedzője is.

Frank de Boer irányításával a hollandok mindhárom csoportmeccsüket megnyerték az Eb-n, majd 2-0-ra kikaptak az esélytelenebb csehektől, így a szakvezető távozott a posztról, bár megbízatása 2022-ig szólt.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×