Infostart.hu
eur:
388.7
usd:
334.87
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Lionel Messi, az Inter Miami játékosa a közép- és észak-amerikai (CONCACAF) labdarúgó Bajnokok Ligájának Inter Miami-Nashville mérkőzésén a floridai Fort Lauderdale-ben 2024. március 13-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Cristobal Herrera Ulashkevich

Eltiltották Messi mellől a testőrét

Az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) új biztonsági szabályai értelmében az Inter Miami futballistáját, Lionel Messit többé már nem védelmezheti a pályán az argentin világsztár testőre, Yassine Cheuko.

Lionel Messinek azóta van testőre, mióta a David Beckham társtulajdonában lévő Inter Miamiban futballozik, a korábbi tengerészgyalogos, Yassine Chueko pedig eddig egy pillanatra sem hagyta magára a nyolcszoros aranylabdást. Az Egyesült Államokban a mérkőzései során már többször is berohantak szurkolók az argentin klasszishoz, de Messi testőre minden alkalommal egy szemvillanás alatt ott termett és azonnal rendet tett – írja az Origo.

Az MLS azonban nemrég új biztonsági előírásokat vezetett be, melyek értelmében Chuekónak immár tilos a mérkőzések során készenlétben állnia az oldalvonal mellett és szükség esetén beavatkoznia a pályán. Az észak-amerikai fociliga ezentúl a saját hatáskörérének tekinti Messi védelmét, ám a 37 éves játékos testőre szerint az ő munkájára továbbra is nagy szükség van.

„Hét évig dolgoztam Európában a Ligue 1-ben és a Bajnokok Ligájában, és csak hatan rohantak be a pályára. Mióta az Egyesült Államokba jöttem, 20 hónap alatt már 16 szurkoló jutott be. Itt hatalmas gondok vannak, de nem én vagyok a probléma, hadd segítsek Messinek” – reagált a döntésre Messi testőre.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×