Infostart.hu
eur:
361.83
usd:
313.27
bux:
148085.97
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Cebrail Makreckis (j), a Ferencváros és Pavel Sulc, a Viktoria Plzen játékosa a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért játszott Viktoria Plzen - Ferencvárosi TC második mérkőzésen a plzeni Doosan Arénában 2025. február 20-án.
Nyitókép: Czeglédi Zsolt

A Ferencváros 3-0-s vereséggel búcsúzott az Európa-ligától

A Ferencváros 3-0-ra kikapott a Viktoria Plzentől a labdarúgó Európa-liga rájátszáskörében, 3-1-es összesítéssel búcsúzott.

A Ferencváros kezdő tizenegye: Gróf – Makreckis, Gartenmann, I. Cissé, C. Ramírez – Zachariassen, Rommens, Júlio Romao, Abu Fani, Civic – Saldanha, Az eltiltott Varga Barnabás nélkül áll fel a magyar bajnok. Robbie Keane a cserepadra a mezőnyjátékosok közül Naby Keitát, Ben Romdant, Pesicset, Adama Traorét, Kehindét, Gustavót, valamint Kaján Norbertet és Tóth Alexet nevezte.

Talán először fordul elő a klub történetében: nemzetközi kupamérkőzésen külföldi játékos viseli a karszalagot. Cissé ma a csapatkapitány.

Abu Fani lövéssel próbálkozott az 5. percben, nem volt veszélyes.

Tíz perc eltelt, akadt a cseheknek egy veszélyes lövése, de láthatóan azt a taktikát választották, hogy nem rohannak az ellenfélnek, nehogy egy kontra után még nagyobb hátrányba kerüljenek. A Ferencváros eddig jól állja a sarat.Akadt egy-két jó momentum is, mint Makreckis előretörése, vagy Saldanha 17 méteres lövése, sajnos, a brazil a kapu mellé lőtt, nem is volt elég erő a kísérletben.

A 21. percben Kalvach távoli lövése megpattant egy védőn, szerencsére Gróf Dávid vissza tudott nyúlni, védett. Két perccel később Vydra kapura fordult, majd a bal alsó sarokra lőtt, Gróf vetődve szögletre ütötte a labdát.

A 28. percben szöglet után Durosinmi hat méterről kapura fejelt, ezt Gróf bravúrral kiütötte, de a csatár ment a saját labdájára, s mivel sem Civic, sem Gartenmann nem tudta elrúgni azt, a kapuba gurított. Nem találta el a labdát rendesen, de az a jó lövés, amiből gól lesz. Grófnak nem volt szerencséje, ha van, háríthatott volna, 1-0.

Civic 17 méterről, középről szabadrúgást végezhetett el, Zachariassenbe lőtte a labdát.

A 32. percben Cissé és Júlio Romao is bizonytalankodott a ferencvárosi tizenhatos előterében, nem tudták elrúgni a labdát, a csehek villámgyorsan a balösszekötő helyén kilépő Sulc elé tálaltak, a válogatott csatár magabiztosan a kapuba lőtt, 2-0.

A 39. percben jobb oldali akció végén, Sulc labdájára mozdulva, Durosinmi megelőzte Gartenmannt és az ötösről a kapuba pörgetett, 3-0.

Vége az első játékrésznek, bő tíz perc alatt a csehek nagyot léptek a továbbjutás felé.

Traoré és Kehinde beállt a második félidőre, Júlio Romao és Ramírez ment le.

Adama Traoré 17 méterről lőtt, a cseh kapus, Jedlicka ölre fogta a labdát.

A csehek uralják a játékot, újabb nagy helyzet nélkül. Zachariassen helyett már Pesics van bent.

A 67. percben Cadu 18 méteről lőtt, Gróf lábbal védett.

Rommens és Makreckis is lement, Ben Romdan és Tóth Alex futballozik az utolsó negyedórában.

A 88. perc Prince Adu teljesen egyedül ugrott ki, nagyon flegmán a kapu mellé passzolt, maradt a 3-0.

Vége a mérkőzésnek, a Ferencváros 3-1-es összesítéssel kiesett az Európa-ligából, a Viktoria Plzen maradt versenyben.

Címlapról ajánljuk
43 fok Budapesten, 40 fok országosan: itt a délutáni gyorsjelentés a hőséghelyzetről

43 fok Budapesten, 40 fok országosan: itt a délutáni gyorsjelentés a hőséghelyzetről

Az áram- és vízellátás mindenhol stabil. A közlekedésben húsz vasútvonalon, valamint öt HÉV-vonalon van érvényben ideiglenes, magas sínhőmérséklet miatti sebességkorlátozás. Országszerte 17 helyen van erdőtűz vagy vegetációtűz.

Jövő kedden új köztársasági elnököt választhat az Országgyűlés

Az alkotmányozás idejére hivatalba lépő köztársasági elnök személyéről egyelőre semmi hír, egy napirendi kiegészítési javaslat került fel a parlament honlapjára. A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a jövő heti plenáris ülésen az Országgyűlés döntsön az új köztársasági elnök személyéről, és a napokban tárgyalnak a kérdésről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×