Infostart.hu
eur:
385.59
usd:
331.21
bux:
122311.2
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: Borsos Benedek/Facebook

Megszületett a magyar ultra-terepkerékpározás eddigi leghorrorisztikusabb eredménye

Borsos Benedek a második helyen ért célba az Atlas Mountain Race elnevezésű versenyen, az ultra-terepkerékpározás egyik legnehezebb és legismertebb eseményén.

A marokkói viadalon a résztvevőknek az Atlasz hegység zord és civilizációtól távoli útjain kell leküzdeniük az 1300 kilométeres távot és a 20 000 méter szintemelkedést. A beszámoló szerint az útvonal többnyire terepen halad: sziklás ösvények, sivatagos fennsíkok, extrém hőmérséklet-ingadozás és éjszakai fagy várja a kerékpárosokat. Az indulók a saját időbeosztásuk szerint haladnak, ők döntik el, mikor és mennyit pihennek, és mennyi időt töltenek nyeregben, maguknak kell megoldaniuk a nomád vidéken az élelemszerzést és a szállást. Az indulók harmada általában feladja a versenyt.

A 27 éves Borsos Benedek a hazai kerékpáros ultra-eseményeket szervező Team KLND (kaland) színeiben vett részt a versenyen, melyen három nappal és 22 órával a rajt után kedden ért célba. Győzött Alex McCormack, a skót kerekes szoros küzdelemben két órával hamarabb fejezte be a megméretést. A négy nap során a magyar kerékpáros 83 órát töltött mozgásban és 11 órát pihent - beleértve az alvást is, azaz naponta 20-21 órát tekert és három-négy órát aludt. A fizikai megpróbáltatásokon túl kihívást jelentett számára a magány is, Borsos Benedek - aki a magyar terep ultra-kerékpározás eddigi legjobb eredményét érte el - hat-nyolc órát is ment anélkül, hogy egyetlen ember keresztezte volna az útját. A szervezőkkel a rajt és cél között mindössze három ellenőrző ponton találkozott.

Borsos és a Team KLND célja, hogy ilyen történetekkel inspirálják a gyerekeket, felnőtteket, fiúkat és lányokat egyaránt arra, hogy elinduljanak felfedezni a világot és saját határaikat.

Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×