Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 5. vasárnap Emese, Sarolta
Nyitókép: Kapás Boglárka / Facebook

"Higgyetek a céljaitokban!" - Most az egész országhoz szól Kapás Boglárka

A hosszú úszópályafutását a budapesti rövidpályás világbajnokságon befejező népszerű sportoló egy nappal a vb befejeződése után a Facebookon osztotta meg gondolatait a nyilvánossággal.

A vasárnapi rövidpályás úszó-világbajnoksággal hivatalosan is véget ért Kapás Boglárka úszókarrierje, mint ez hétfői Facebook-posztjából kiderül, címzettje: "Kedves Mindenki".

A több évtizedes út, amelyet bejárt, "sokkal több volt, mint sport":

  • küzdött
  • örült
  • tanult, de
  • "minden pillanatért megérte".

"Az uszodában eltöltött évek alatt nemcsak sportolóként, hanem emberként is rengeteget tanultam - önmagamról, a kitartásról, és arról, hogy az igazi siker sosem egyedül születik meg" - folytatta a bejegyzést.

Hálás mindenért, amit az úszás adott neki, különösen azokért az emberekért, akik végig mellette álltak, a családja, a barátai, a csapattársai, az edzői és a szurkolók is, akik hittek benne, támogatták, vele ünnepeltek "vagy sírtak".

"Ez az energia adott erőt akkor is, amikor minden nehéznek tűnt" - fogalmazott Kapás Boglárka.

Életében most új fejezet nyílik, "más szerepet kap" az uszoda, de ígéri, nem szakad el a sporttól.

"Az úszás mindig része lesz annak, aki vagyok, de most már más módon szeretnék adni belőle - talán inspirálni, segíteni, vagy egyszerűen csak mesélni róla" - írta még.

Végül azt kéri, mindenki higgyen a céljaiban, ne féljen nagyot álmodni, ahogy ő sem félt.

"Minden pillanat, minden csepp víz, amit az uszodában töltöttem, örökké velem marad. Köszönöm, hogy részei voltatok ennek az útnak. Most pedig nézzünk együtt előre, mert az igazi kaland csak most kezdődik!" - zárul a képes bejegyzés, mutatjuk:

Címlapról ajánljuk
Hány nap múlva kell orvosi igazolás a munkahelyen?

Hány nap múlva kell orvosi igazolás a munkahelyen?

Eddig elég volt egy e-mail vagy telefon a főnöknek, és csak a negyedik naptól kellett orvosi igazolás Németországban – vitát robbantott ki a terv, mellyel a koalíciós kormány szigorítaná a munkavállalók betegállományára vonatkozó szabályozást.

Sulyok Tamás ismét szembemegy Magyar Péterrel, nem mond le

Semmiképpen sem lehet a jogállamisággal összhangban lévő megoldásnak nevezni az alaptörvény tizenhetedik módosításáról szóló javaslatot, amely szerint megszűnne a jelenlegi köztársasági elnök megbízatása - jelentette ki a magyar köztársasági elnök a Do Rzeczy lengyel konzervatív hetilap honlapján vasárnap megjelent interjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Vészjelzést adtak le a Vörös-tengeren

Vészjelzést adtak le a Vörös-tengeren

Egy kereskedelmi hajó vészjelzést adott le vasárnap a Vörös-tengeren, miután ismeretlen fegyveresek támadást indítottak ellene Jemen partjainál, az al-Hudajda kikötőváros közelében. A térség a Vörös-tenger déli részén, a Bab el-Mandeb-szoros közelében található, több mint 2000 kilométerre a Perzsa-öböl kijáratát jelentő Hormuzi-szorostól, ugyanakkor a globális kereskedelem szempontjából szintén kulcsfontosságú hajózási útvonal, hiszen amennyiben hajózhatatlanná válik, nyugati irányba csak Afrikát megkerülve lehet haladni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×