396.02
354.66
74905.79
2024. szeptember 27. péntek Adalbert
Kasper Dolberg, az Anderlecht játékosa (j) büntetőből gólt rúg Dibusz Dénesnek, az FTC kapusának a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának 1. fordulójában játszott RSC Anderlecht - Ferencváros TC mérkőzésen a brüsszeli Constant Vanden Stock Stadionban 2024. szeptember 25-én.

Egygólos vereséget szenvedett a Ferencváros Brüsszelben

A Ferencváros az első félidőben jól tartotta magát Brüsszelben, az Anderlecht ellen az Európa-liga főtáblájának első fordulójában, de a második közepén öt perc alatt kapott két gólt. Emberelőnybe kerülve egy öngóllal szépített, de 2-1-re kikapott.

(A mérkőzést élőben tudósítottuk, ezt alább visszaolvashatják.)

A hazaiak a 60. percben Yari Verschaeren góljával szerezték meg a vezetést, hat perccel később pedig Kasper Dolberg büntetőből növelte az előnyt. A hajrában az emberelőnyben futballozó Ferencváros a 86. percben Adama Traoré szerencsés találatával szépített, de az állás ezután már nem változott.

A Ferencváros története során először kapott ki belga csapattól az európai kupaporondon.

Az élő tudósítás

Az összeállítások:

• Anderlecht: Coosemans – Sardella, Jörgensen, Szimics, M. Ndiaye – Verschaeren, Dendoncker, Stroeykens, Edozie – Amuzu, Dolberg.
  • Ferencváros: Dibusz – Botka, I. Cissé, Szalai G., Ramírez – Abu Fani, Rommens – A. Traoré, Zachariassen, Kady – Varga Barnabás.

A 4. perc végén Botka Endre beadása után Traoré egy csel után lőtt, de elakadt a labda egy védőben.

A 8. percben Edozie jobbról befelé cselezve a bal sarokra lőtt, Dibusz nagyon szépen védett.

Erősödött a belga csapat nyomása, elsősorban a széleken vezet veszélyes támadásokat.

Az elmúlt percekben többet birtokolta a labdát a Ferencváros, de Kady a lövőhelyzeténél sokat pepecselt.

Cissé lerántotta Dolberget, egy sárga lapért.

Kady kiosztott egy kötényt a belga tizenhatoson belül, de a lövés után belelépett Szimics a labdájába.

A 36. percben Varga Barnabás, egy szöglet után, a 16-oson belülről lőtt, sajnos, Cissét találta el.

A 43. percben Rommens jó helyzetből rosszul lőtt.

Vége az első félidőnek, nem született gól.

Tíz perc telt el a második félidőből, az Anderlecht fölényével, de helyzet nélkül.

A másik oldalon Varga Barnabás megugrott, szépen helyzetbe került, de a lövése nem volt elég erős.

A 60. percben előnybe kerültek a belgák, Verschaeren 17 méteres lövése után a labda besurrant a jobb alsó sarokba, 1-0.

A 65. percben Botka a tizenhatoson belül buktatta Edozie-t, az osztrák játékvezető megítélte a nyilvánvaló tizenegyest. Kasper Dolberg a jobb alsó sarokba lőtte, 2-0.

Hármat cserélt a Ferencváros, Kady, Zachariassen és Abu Fani ment le, Maiga, Saldanha és Ben Romdan álltak be.

Civic és Gartenmann is beállt.

Utóbbi öt percen belül kétszer is kapott Angulótól, az ecuadori a másodikkal kiállt, előnybe került a Ferencváros, sajnos, csak a létszámot tekintve.

A 86. percben Traoré a jobbösszekötő helyéről elengedett lövése után a labda Szivicsről a saját kapujába pattant, 2-1.

A Ferencváros egygólos vereséggel kezdett, a jövő héten a Tottenham ellen folytatja, Budapesten.

Kormányválság alakult ki Csehországban, koalíciós tárgyalások jönnek

Azután, hogy Petr Fiala miniszterelnök kedden bejelentette, meneszteni kívánja a kabinetből Ivan Bartos kalózpárti kormányfőhelyettest és regionális fejlesztési minisztert, mert nem elégedett a munkájával, a Kalózpártnál "robbant a bomba". Bartos szerint Fiala megszegte a koalíciós szerződést.
2024.09.27. péntek, 18:00
Steinbach József
a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke
Megváltoztatja nukleáris doktrínáját Oroszország, Vuhledárban folynak a harcok – Háborús híreink csütörtökön

Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán bejelentette, megváltoztatja Oroszország nukleáris doktrínáját, kifejezetten azzal a céllal, hogy szükség esetén atomcsapást tudjon mérni Ukrajnára. Eszerint nukleáris csapással lenne sújtható egy olyan agresszor állam is, amely nem rendelkezik nukleáris fegyverrel, de egy másik, atomfegyverekkel rendelkező ország támogatását élvezi. Utóbbi az Egyesült Államokra és Ukrajnára vonatkozhat. Orosz jelentések szerint újabb két települést foglaltak el Donyeck megyében, és már az egykor 14 ezres város, Vuhledár belterületén folynak a harcok.