Infostart.hu
eur:
385.32
usd:
331.9
bux:
120679.89
2026. január 16. péntek Gusztáv
BRUSSELS, BELGIUM - DECEMBER 14: Ben Doak of Liverpool reacts during the UEFA Europa League Group E match between Royale Union Saint-Gilloise and Liverpool FC at the RSC Anderlecht Stadium on December 14, 2023 in Brussels, Belgium. (Photo by Rene Nijhuis/BSR Agency/Getty Images)
Nyitókép: Rene Nijhuis/BSR Agency/Getty Images

Szoboszlai Dominik ifjú klubtársától már nem kell tartanunk

Sérülés miatt kikerült a skót labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki keretéből Ben Doak, Szoboszlai Dominik liverpooli klubtársa.

A nemzeti csapatbeli bemutatkozására készülő, 18 éves csatár térdproblémák miatt hagyja ki az Eb-t, pedig benne volt a 28 fős bő keretben.

Steve Clarke-nak, a magyarokkal azonos Eb-csoportban szereplő skótok szövetségi kapitányának a gondjait fokozza, hogy a szintén nevezett Lyndon Dykes is kidőlt, a Queens Park Rangers támadója edzés közben vált harcképtelenné. A szakvezető eddig pótlásként a 21 éves Tommy Conwayt hívta be az angol másodosztályú Bristol Cityből.

Az Eb nyitómérkőzését a skótok vívják a németekkel június 14-én Münchenben. Ezt követően június 19-n, Kölnben a svájciakkal, majd június 23-án, Stuttgartban a magyarokkal csapnak majd össze.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×