2024. április 28. vasárnap Valéria
Liverpools Dominik Szoboszlai scores their sides fifth goal of the game during the UEFA Europa League Round of 16, second leg match at Anfield, Liverpool. Picture date: Thursday March 14, 2024. (Photo by Peter Byrne/PA Images via Getty Images)
Nyitókép: Peter Byrne/PA Images/Getty Images

Szoboszlai Dominik lőtte a Liverpool hat góljának egyikét

A Liverpool - melyben Szoboszlai Dominik a gólt lőtt és gólpasszt adott - fölényes, 6-1-es győzelmet aratott a vendég Sparta Praha felett, így magabiztosan jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Európa-ligában.

A Liverpool a magyar középpályás gólpasszának is köszönhetően remekül kezdte az összecsapást, 14 perc játék után már 4-0-ra vezetett. Hasonlóra legutóbb főtáblás európai kupamérkőzésen 1971-ben a Kupagyőztesek Európa Kupájában volt példa, akkor a Chelsea 13 perc alatt négyszer volt eredményes a Jeunesse Hautcharage ellen.

Szoboszlai, akárcsak a párharc csehországi mérkőzésén, ezúttal is az ötödik gólt szerezte, megpattanó lövése után ünnepelhetett.

A szezonban az összes sorozatot figyelembe véve még veretlen Bayer Leverkusen és a Qarabag szinte "lemásolta" a párharc első felvonását (2-2): az azeriek már kétgólos előnyben voltak a német Bundesliga listavezetője azonban a hajrában Patrik Schick révén egyenlített, majd a cseh csatár a 98. percben eldöntötte a továbbjutást. A vendég együttes több mint fél órát emberhátrányban játszott.

Xabi Alonso együttesének ez volt az idényben a 37. veretlenül megvívott tétmérkőzése.

Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók

Liverpool (angol)-Sparta Praha (cseh) 6-1 (4-1)

gól: Nunez (7.), Clark (8.), Szalah (9.), Gakpo (14., 55.), Szoboszlai (48.), illetve Birmancevic (42.)

Továbbjutott: a Liverpool, kettős győzelemmel, 11-2-es összesítéssel.

Brighton (angol)-AS Roma (olasz) 1-0 (1-0)

gól: Wellbeck (37.)

Tj.: az AS Roma, 4-1-es összesítéssel

Atalanta (olasz)-Sporting Lisboa (portugál) 2-1 (0-1)

gól: Lookman (46.), Scamacca (59.), illetve Goncalves (34.)

Tj.: az Atalanta, 3-2-es összesítéssel

Bayer Leverkusen (német)-Qarabag (azeri) 3-2 (0-0)

gól: Frimpong (72.), Schick (93., 98.), illetve Zoubir (58.), Juninho (67.)

piros lap: Cafarquliyev (62., Qarabag)

Tj.: a Bayer Leverkusen, 5-4-es összesítéssel

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.