392.27
366.85
67039.3
Willi Orbán, a magyar (b) és Mojmir Chytil, a cseh válogatott játékosa a Magyarország - Csehország barátságos labdarúgó mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában 2023. szeptember 10-én.
Nyitókép: Illyés Tibor

Igazságos döntetlen a csehek ellen a Puskás Arénában

A magyar válogatott a Puskás Arénában, felkészülési mérkőzésen, 1-1-es döntetlent játszott a csehekkel. A játék képe alapján a döntetlen igazságos.

A magyar labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzést vív Csehország csapata ellen a Puskás Arénában. Telt ház előtt.

A kezdő tizenegy: Dibusz Dénes – Lang Ádám, Willi Orbán, Szalai Attila – Loic Nego, Kalmár Zsolt, Callum Styles, Kerkez Milos – Sallai Roland, Szoboszlai Dominik – Varga Barnabás.

A lelkes közönség előtt lelkesen kezdett a magyar csapat.

A 10. percben Stanek kapus bravúrral védte Sallai közeli lövését. Látványos akció végén került helyzetbe a Freiburg csatára.

Sok a munka, de a csehek is agilisak. Az eddigi legszebb jelenet Szoboszlai indítása és Nego egyből középre lőtt labdája volt, Sallai lemaradt középen, illetve nem volt pontos a labda.

A 24. percben Callum Styles szabadrúgást harcolt ki 23 méterre a cseh kaputól. Szoboszlai a kapu fölé lőtt.

Hlozek szép szólója után Chytil lőtt, Dibusz védett.

A 35. percben Szalai Attila szép lövését védte látványosan a kapus.

Szoboszlai szöglete után Kalmár furán lőtt, től magasan pattant fel a labda Sallai csak a kapu fölé tudott fejelni.

Letelt az első játékrész, 0-0.

A második félidőre Nagy Ádám jött ki Kalmár Zsolt helyett.

Bár az első percek inkább a cseheké voltak, de az 51. percben vezetést szerzett a magyar csapat. A kzlcs Kerkez Milos gyorsan elvégzett bedobása volt, Varga barnabás kiválóan tette vissza neki a labdát, ő pontosan adott be, Sallai Roland pedig Patrizio Stronatit megelőzve a hálóba lőtt, 1-0.

Fiola Attila váltotta Willi Orbánt.

Zavar középen a védelemben, Lang hibázott, Dibusz is fölöslegesen futott ki, Jurecka a hálóba lőtt, 1-1.

Újoncot avatott a magyar csapat, Horváth Krisztofer állt be Styles helyett.

A 78. percben Szoboszlai szabadrúgást harcolt ki a cseh kaputól 17 méterre. Ő lőtte, rosszul, a kapu fölé.

Kerkez lövése jobb volt, de az oldalhálóba jutott.

Nego és Sallai is befejezte mára,. Csoboth és Kata is a pályán.

Vége a mérkőzésnek, 1-1.

Meglepően sok gyógyszerfüggő van Csehországban, rengeteg a depressziós gyerek is

Meghaladja az egymilliót a gyógyszerfüggők száma Csehországban. Legtöbbször egyszerűen beszerezhető, legális gyógyszerek, fájdalomcsillapítók, altatók, szorongásra és depresszióra alkalmazott tabletták okoznak függőséget. Az állam tud a problémáról, mégsem tesz ellene – állítja a Kábítószer-fogyasztást és Függőségeket Vizsgáló Nemzeti Központ.

Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

A hét eleje a különböző mentőszolgálatok több száz tagja keresi a hétfő este az alsó--szászországi Bremervördében eltűnt hatéves kisfiút. A rendkívüli erőkkel l folyó kutatást nehezíti, hogy a hatéves Arian autista. Ez az oka annak, hogy a felkutatására a hatóságok a legkülönbözőbb eszközöket vetik be, és az autizmus szakértőivel is konzultálnak. Szombat délutánig azonban még semmi eredmény nélkül, de nem adták fel a reményt.
Súlyos botrány borzolja a kedélyeket Németországban: eljöhet a szélsőjobb végórája?

Egyszerre két kémügy is kirobbant a héten Németországban, a vádlottak mindkét esetben Kínának szolgáltattak ki titkokat. Míg az első kémügynek politikai vonzata nem volt, a második eset érintettje a második legnépszerűbb német párt, az AfD EP-listavezetőjének egyik munkatársa. Az AfD egy másik EP-képviselőjelöltje pedig korábban azzal került be a hírekbe, hogy orosz pénzt fogadott el. A június 9-i európai parlamenti választások előtt különösen kellemetlenek ezek az ügyek a sokak által szélsőjobboldalinak titulált párt számára, melynek támogatottsága mára érzékelhetően visszaesett a tavaly decemberi csúcs óta.