Infostart.hu
eur:
376.15
usd:
318.7
bux:
127079.51
2026. február 27. péntek Ákos, Bátor
Chijindu Ujah, brit sprinter, brit atléta, olimpiai ezüst érmes.
Nyitókép: Wikipédia

Huszonkét hónapot kapott a doppingoló sprinter

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség doppingügyekkel foglalkozó szervezete, az AIU, 22 hónapra eltiltotta Chijindu Ujah brit sprintert,

A vágtázó a tokiói olimpia férfi 4x100 méteres váltófutó döntőjét követően akadt fenn a doppingvizsgálaton.

Szervezetében a szelektív androgénreceptor-modulátorok (SARM) közé tartozó, Ostarine és S-23 nevű tiltott anyagokat találták az ellenőrök, aminek hatása az anabolikus szteroidokéhoz hasonló. Ujah versenyengedélyét már hat nappal a tokiói döntő után felfüggesztették, tavaly szeptemberben pedig a B-próba eredménye is igazolta az első vizsgálatét.

Az Ujah, Zharnel Hughes, Richard Kilty és Nethaneel Mitchell-Blake összeállítású brit staféta a második helyen ért célba, a csapatot azonban idén februárban megfosztották ezüstérmétől, miután a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) helybenhagyta a sprinter doppingvétségét.

A sportoló ügye ugyanakkor egészen hétfőig nem zárult le, most viszont az AIU közölte, hogy 22 hónapra tiltja el. A büntetés 2021. augusztus 6-tól 2023. június 5-ig van érvényben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.27. péntek, 18:00
Baán László
a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa
Történelmi csúcsra ért a Richter!

Történelmi csúcsra ért a Richter!

Péntek reggel Ázsiában főként pozitív hangulatú kereskedést láthattunk, de Európában is óvatos emelkedés körvonalazódik. Jól teljesít a magyar piac is, a gyorsjelentés után 12 000 forint fölé emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcsot ért el a Richter. Eközben Amerikában továbbra is a negatív hangulat dominálhat, érdekes lesz megfigyelni, hogy tovább fokozódik-e a nyomás a technológiai szektoron, miután az Nvidia vártnál erősebb számai sem voltak elegendőek ahhoz, hogy megtámasszák a piacot. Eközben gazdasági események szempontjából is van mire figyelni. Többek között Franciaországból, Németországból és az Egyesült Államokból is friss inflációs számokat várunk, idehaza pedig a KSH zárja a hetet a januári foglalkoztatottsági, munkanélküliségi, valamint az ipari termelői árakkal.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×