Infostart.hu
eur:
358.01
usd:
303.78
bux:
137190.05
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
Liu Shaolin Sándor (b) és Liu Shaoang, a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott tagjai a budapesti Gyakorló Jégcsarnokban, miután hazaérkeztek a pekingi téli olimpiáról 2022. február 18-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Kínában készülnek a Liu fivérek

Az olimpiai bajnok Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor, követve a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatottól távozó kínai edzőjét, Csang Csing Linát, Kínában készül az új idényre.

"Tizenöt év közös munka, sok kihívás, sok nehézség, de még több felejthetetlen pillanat és siker. Lina a sport mellett az életre is nevelt minket, amiért a legnagyobb szeretettel és feltétel nélküli bizalommal állunk hozzá. Az eddig közösen felépített utat szeretnénk folytatni, ezért úgy döntöttünk, az idei felkészülést is együtt kezdjük el" - írták három nyelven - a magyar mellett angolul és kínaiul - a Liu fivérek közösségi oldalukon.

A magyar szövetség (MOKSZ) közösségi oldalának ugyancsak hétfői beszámolójából az is kiderült, hogy a két világklasszis sportoló nem egyedül utazik Kínába, velük tart a dél-koreai szakember, Dzse Szu Csun is.

A MOKSZ egy hónapja közölte, hogy Csang Csing Lina, aki 2012 nyarán érkezett Magyarországra, távozik a vezetőedzői posztról és hazautazik Kínába, a válogatottnál pedig Bánhidi Ákos veszi át a helyét.

Az ázsiai szakember vezetésével a férfi váltó megszerezte Magyarország első téli olimpiai aranyát a 2018-as, phjongcshangi játékokon, majd idén Pekingben Liu Shaoang írt történelmet az első egyéni ötkarikás diadallal (500 méter).

Címlapról ajánljuk

Május 9. az új ciklus kezdőnapja – itt a teljes menetrend, máris van egy kifogás

Szombaton alakul meg az új Országgyűlés, kétharmados többségében tiszás politikusokkal, jelentős kisebbségbe szorult Fidesz- és KDNP-frakciókkal, valamint egy 6 fős Mi Hazánk-frakcióval. Közzétették a parlamenti napirendi javaslatot is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Gőzerővel dübörög a Vállalati Energiamenedzsment konferencia – Minden fontos részlet egy helyen!

Gőzerővel dübörög a Vállalati Energiamenedzsment konferencia – Minden fontos részlet egy helyen!

A tudatos energiamenedzsment ma nem lehetőség, hanem kötelezettség, hiszen aki nem alakít ki átgondolt energiastratégiát, az hátrányba kerül. A vállalati energiamenedzsment mára stratégiai kérdéssé vált, éppen ezért foglalkozik ezzel a területtel kiemelten a Portfolio által szervezett konferencia, a Vállalati Energiamenedzsment 2026. Cikkünk percről percre frissül a konferencia legfrissebb történéseivel. Ha érdekel az energetikai és a mesterséges intelligencia szinergiája, akkor ott a helyed a legújabb AI in Energy konferenciánkon! Most még EARLY BIRD jegyáron kerülhetsz be, ide kattintva.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×