Infostart.hu
eur:
385.89
usd:
331.4
bux:
119400.21
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: Peka Roland/Telekom Veszprém Handball Team/Facebook

Nagy László jó előjelekről beszélt hazai és a BL-szezon vége előtt

A Telekom Veszprém férfi kézilabdaklub sportigazgatója úgy fogalmazott, a szezon legnehezebb, de egyben legszebb része következik a csapat számára, hiszen a bajnoki cím mellett a Bajnokok Ligája-győzelemért is versenyben van.

"A szezon legszebb része következik így, hogy a csapat életben van, és van miért küzdeni. A játékosok ezért dolgoznak 10-11 hónapon keresztül, és ez jó visszajelzés számukra, illetve a szurkolóink felé, hogy a munka el lett végezve" - nyilatkozta az MTI-nek Nagy László a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémián.

A veszprémiek a BL rájátszásának első fordulójában az északmacedón Vardar Szkopjét, a negyeddöntőben pedig a tavaly ezüstérmes dán Aalborgot búcsúztatták, így bejutottak a június 18-19-én sorra kerülő kölni négyes döntőbe. A vezetőség részéről a szezon előtt és alatt is elhangzott, hogy ezúttal nem elvárás és nem kimondott célkitűzés az elődöntőbe jutás.

"Továbbra is azt gondolom, nem lett volna reális elvárás a csapattal szemben a négy közé jutás, de a tavaszi szezon úgy alakult, hogy ezt mégis sikerült teljesíteni" - mondta Nagy László. Hozzátette, a Párizsban, Szkopjéban és Szegeden elért győzelem, illetve a Magyar Kupa elődöntőjében ugyancsak a Szeged legyőzése mind olyan meccsek voltak, amelyekből lehet táplálkozni, erőt meríteni, és ez mindenképpen jó előjel a szezon vége előtt.

A BL negyeddöntőjének első mérkőzésén a veszprémiek házigazdaként nagy bravúrral 36-29-re legyőzték az Aalborgot. A játékosként 209-szeres válogatott jobbátlövő felidézte, hogy a második félidőben védekezésben nyújtott teljesítmény magas szintű volt, és ehhez jó kapusteljesítmény társult. Támadásban megfelelően oszlottak meg a terhek, a többség három-négy gólig jutott, ezek mind azt mutatják, hogy a csapatmunka hozta meg a sikert.

Hozzáfűzte, ugyanez folytatódott Dániában is, egészen a negyvenedik percig. Megítélése szerint a játék képével utána sem volt nagy probléma, de a tiszta helyzeteik kimaradtak, a hazaiak kapusa extrát hozott, ennek ellenére bár 37-35-ös vereséggel, de magabiztosan jutott a négyes döntőbe a magyar együttes.

Az elődöntő sorsolását kedden 11 órától rendezik. A Veszprém ellenfele a címvédő Barcelona, a lengyel Lomza Vive Kielce vagy a német THW Kiel lesz. Nagy László elmondta, a fejében van egy elképzelés arról, melyik csapatnak örülne a legjobban, illetve melyiket szeretné elkerülni, de a sorsolás előtt ezt nem árulja el.

"Könnyű ellenfél itt már nincs, de egy hétvégén bármi megtörténhet. Aki győzni szeretne, annak mindenkit, bárhol le kell tudnia győzni" - magyarázta.

A veszprémiek tizedik alkalommal jutottak a legjobb négy közé a BL-ben, a kölni tornán pedig hetedszer vehetnek részt.

A bajnokság alapszakaszából már csak egy mérkőzése van hátra a csapatnak: jövő szombaton a Tatabányát fogadja. A bajnoki döntő első találkozójára június 3-án, pénteken 18.45-től kerül sor Szegeden, a visszavágót pedig június 11-én, szombaton 17.45-től játsszák Veszprémben.

Címlapról ajánljuk
A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.

Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

A modern harcászati eszközök korában is fontos szerepe van a honvédségi élő erőnek, amelyet nemcsak a harctéren, hanem vis maior helyzetekben is be lehet vetni – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Úgy véli, az orosz–ukrán háború menetétől és az Egyesült Államok politikai hozzáállásától is függ, hogy a jövőben hány ország dönt úgy a horvátokhoz hasonlóan, hogy be- vagy visszavezeti a sorkatonaságot.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Elszállt a Mol, soha nem látott szinteken az ezüst

Elszállt a Mol, soha nem látott szinteken az ezüst

Tegnap esést láthattunk Amerikában, ezt követően azonban már Ázsiában az emelkedésé a főszerep ma reggel, illetve az európai tőzsdék is felfelé vehetik az irányt. A nemesfém piacon továbbra is dőlnek a történelmi csúcsok: az arany és az ezüst is soha nem látott magasságokba emelkedett. Piacmozgató gazdasági események szempontjából a délutáni amerikai inflációs adatok hozhatnak izgalmakat, emellett érdemes lesz figyelni Donald Trump elnök Iránnal kapcsolatos potenciális bejelentéseit, ugyanis rendkívül feszült a helyzet. Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×