65045.06
BERLIN, GERMANY - OCTOBER 02: Roland Sallai of Freiburg runs with the ball during the Bundesliga match between Hertha BSC and Sport-Club Freiburg at Olympiastadion on October 02, 2021 in Berlin, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)
Nyitókép: Alexander Hassenstein

Sallai duplájával nyert a Freiburg

A Freiburg Sallai Roland duplájának is köszönhetően 3-0-ra legyőzte a vendég Bochumot a német labdarúgó-bajnokság harmincadik fordulójában.

A magyar válogatott támadó a 16. percben csínbe kapott labdát szerzett meg az ellenfél játékosa elől, majd miután csapattársától visszakapta, a tizenhatoson belül lapos lövéssel vette be a hosszú alsót, csapata második gólját szerezve. Az 53. percben baloldali beadást követően nyolc méterről fejjel állította be a végeredményt.

A tabellán második Borussia Dortmund féltucat gólt szerezve ütötte ki hazai pályán a Wolfsburgot úgy, hogy a szünetben már 5-0 állt az eredményjelzőn.