Infostart.hu
eur:
389.93
usd:
336.93
bux:
121180.55
2026. március 3. kedd Kornélia
José Mourinho, a Tottenham Hotspur vezetőedzője a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért az osztrák Wolfsberger AC ellen játszott mérkőzés előtt a Puskás Arénában 2021. február 18-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

José Mourinho rekordja

Rekordot döntött edzőként José Mourinho az által, hogy olasz csapata, az AS Roma a legjobb négy közé jutott, összesítésben 5-2-vel elbúcsúztatva a norvég Bodö/Glimt együttesét a labdarúgó Konferencia-liga negyeddöntőjében.

A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) szombaton közzétett elemzése szerint a portugál tréner a csütörtöki siker nyomán az európai kupákban 11-edszer került be aktuális gárdájával a legjobb négy közé.

Korábban - rajta kívül - Alex Ferguson és Jupp Heynckes volt képes 10-szer elvezetni együtteseit az elődöntőig a kontinentális sorozatokban.

Mourinho hat különböző klubcsapattal érte el az új csúcsot, ráadásul úgy, hogy közben megtartotta százszázalékos mérlegét, amennyiben 11-ből 11. alkalommal jutott túl eredményesen a negyeddöntős akadályon. Döntőt négyszer vívhattak csapatai, és mind a négy fináléban a portugál szakvezető irányította gárda diadalmaskodott.

A rekorder Mourinho kupaelődöntős statisztikája az IFFHS kimutatása szerint:

1. Az UEFA Kupában 2003-ban a Portóval

2. Bajnokok Ligája, 2004, Porto

3. Bajnokok Ligája, 2005, Chelsea

4. Bajnokok Ligája, 2007, Chelsea

5. Bajnokok Ligája, 2010, Internazionale

6. Bajnokok Ligája, 2011, Real Madrid

7. Bajnokok Ligája, 2012, Real Madrid

8. Bajnokok Ligája, 2013, Real Madrid

9. Bajnokok Ligája, 2014, Chelsea

10. Európa-liga, 2017, Manchester United

11. Konferencia-liga, 2022, AS Roma

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: négy célja van Donald Trumpnak az iráni háborúval

Magyarics Tamás: négy célja van Donald Trumpnak az iráni háborúval

Az amerikai közvélemény Magyarics Tamás szerint úgy látja, hogy ha egy adott háború úgymond szükséges, akkor nagyobb áldozatot is elvisel a közvélemény. „A jelenlegi veszteségek még nem nagyon indokolják azt, hogy emiatt az amerikaiak többsége Donald Trump ellen forduljon” – vélekedett az iráni helyzettel összefüggésben.

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×