Infostart.hu
eur:
376.71
usd:
316.19
bux:
129519.95
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
BARCELONA, SPAIN - APRIL 14: Eintracht Frankfurt celebrating during the UEFA Europa League Quarter-Finals, Second Leg match between FC Barcelona and Eintracht Frankfurt at Camp Nou stadium on April 14, 2022 in Barcelona, Spain (Photo by DAX Images/BSR Agency/Getty Images)
Nyitókép: DAX Images/BSR Agency/Getty Images

Szégyelli magát a Barcelona elnöke

És nem a kiesés miatt.

Joan Laporta, az FC Barcelona elnöke szégyelli magát, amiért körülbelül harmincezer Eintracht Frankfurt-szurkoló jutott be a Camp Nou Stadionba a két csapat Európa-liga-negyedddöntőjére.

A katalán klub a szabályoknak megfelelően ötezer jegyet biztosított a német drukkereknek, de további 25 ezren jutottak belépőhöz a hazai szektorokba, így

a 79 468 fős közönségnek több mint a harmada a vendégeknek szurkolt.

"Zavarba ejtő, ami ma történt. Nagyon sajnálom, és szégyellem magam. Bizonyos helyzeteket elkerülhetünk, de sokkal szigorúbbnak kell lennünk. Nem engedhetjük, hogy ilyesmi még egyszer megtörténjen" - szögezte le Laporta.

A párharc múlt heti első mérkőzése 1-1-es döntetlennel zárult, a csütörtöki visszavágón viszont a németek már 3-0-ra vezettek, végül 3-2-re győztek, így kiejtették a Barcelonát.

Xavi Hernández vezetőedző közölte, megpróbálta elmondani a játékosainak, hogy az a fontos, ami a pályán történik, és

bár a frankfurti drukkerek jelentős létszáma nem segített nekik, de nem is lehet kifogás a kiesésükre.

"Semmi köze egyiknek a másikhoz. Megpróbáltunk a játékra koncentrálni, de nem voltunk jók" - tette hozzá.

Xavi úgy értékelt, nagyon nagy csalódás a kiesés, és bár ellenfelüknél többet birtokolták a labdát, nem alakítottak ki elég helyzetet, az Eintracht viszont a kevés lehetőségét is kihasználta. Hangsúlyozta, az Eintracht megérdemelten jutott tovább, mert csapata az első és a második meccsen sem nyújtott jó teljesítményt.

"Nem kudarcról van szó, mert úgy gondolom, jó úton haladunk, bár az európai porondtól elbúcsúztunk" - nyilatkozta.

Címlapról ajánljuk

Elemzők: Orbán Viktor kockázatos időszakra számít, a Tisza programjában nehezen megvalósítható pontok is vannak

Szombaton újabb háborúellenes gyűlést tartottak a Digitális Polgári Körök, ezúttal Szombathely volt a helyszín, ahol ismét beszédet mondott a miniszterelnök. Aznap Magyar Péter bemutatta a Tisza Párt Működő és emberséges Magyarország című programját. A kormányfő beszédét és az ellenzéki párt programismertetőjét Pálfalvi Milán, a Nézőpont Intézet elemzője, valamint Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke értékelte.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Hatalmas zuhanásban a dollár, a forint meg szárnyal tovább

Hatalmas zuhanásban a dollár, a forint meg szárnyal tovább

A forint hétfő délután a 377-es szint alá is benézett az euróval szemben, ilyen erős árfolyamra legutóbb 2023 végén volt példa, miközben a dollár 317 alá süllyedt, ami közel 3 egységnyi gyengülést jelent a magyar devizával szemben. A nemzetközi hangulatot javította a japán választások eredménye, amelyet a befektetők stabilitási jelzésként értelmeztek, ez pedig a jen erősödésén és a dollár további gyengülésén keresztül a feltörekvő piaci devizáknak, így a forintnak is kedvezett. A dollárt közben továbbra is nyomás alatt tartja az amerikai politikai és gazdaságpolitikai bizonytalanság, valamint az a piaci újraértékelés, amely a Warsh-féle Fed-elnökség lehetséges következményeit próbálja árazni, miközben a hazai oldalon változatlanul támogató tényező a magas kamatkörnyezetre épülő befektetői stratégia. Mai hír, hogy januárban 32,3 milliárd forintos többlettel zárt az államháztartás központi alrendszere: a Nemzetgazdasági Minisztérium előzetes tájékoztatása szerint az adó- és járulékbevételek érdemben bővültek, miközben a családi adókedvezmények emelése és a kétgyermekes anyák szja-mentessége mellett a kiadási oldalt az egyszeri fegyverpénz kifizetése terhelte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×