Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetésg, a FIFA elnöke az Európai Labdarúgó-szövetség, az UEFA 43. tisztújító római kongresszusán 2019. február 7-én.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Fabio Frustaci

Vb kétévente? Maguk a labdarúgók mondtak nemet

Még leginkább az afrikai játékosok támogatják a FIFA-elnök reformját.

A profi labdarúgók 75 százaléka nem támogatja, hogy az eddigi négy helyett kétévente rendezzék meg a labdarúgó-világbajnokságot.

A nemzetközi szakszervezet, a FIFPro több mint ezer futballistát kérdezett meg hat kontinens mintegy 70 országából.

Ami a területi megoszlást illeti,

  • Európában és Ázsiában 77 százalék állt ki a jelenlegi metódus mellett,
  • az amerikai kontinensen 63 százalék vélekedett így.
  • Afrikában ugyanakkor csak 49 százalék maradna a mostani lebonyolításnál, 51 százalék két- vagy hároméves ciklusnak örülne.

A felmérésből az is kiderült, hogy csak a válaszadók 21 százaléka hisz abban, hogy számít a véleménye, és a nemzetközi szövetség (FIFA) figyelembe veszi a játékosok szándékát.

A négy helyett kétévenkénti vb-rendezés a FIFA elnökének, Gianni Infantinónak a forradalmi terve. Az erről szóló tanulmány elkészítéséhez tavaly májusban a szervezet 211 tagjából 166 támogatását sikerült megnyernie, többeknek viszont éles ellenkezés volt a reakciójuk. Bírálta a tervet az európai (UEFA) és a dél-amerikai (CONMEBOL) szövetség is, továbbá az ezekben a térségekben lévő klubok, játékosok és szurkolói csoportosulások. A magyar szövetség jelezte, hogy az UEFA-t támogatja a vb-rendezéssel kapcsolatban. Az ügyben már a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) is hangot adott aggodalmának.

A 2026-os vb-t 32 csapat helyett már 48 válogatott részvételével rendezik meg Kanadában, Mexikóban és az Egyesült Államokban. Az idén novemberben és decemberben Katar lesz a házigazda.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 6. 17:16
×
×
×
×