Infostart.hu
eur:
384.39
usd:
330.76
bux:
107884.53
2025. december 8. hétfő Mária
Nyitókép: Pixabay

Nem megy a bolgároknak a futball-elnökválasztás

Az illetékes szófiai bíróság felfüggesztette Boriszlav Mihajlov bejegyzését a Bolgár Labdarúgó-szövetség (BFS) elnöki tisztébe, mert a választások során megsérthették a szavazási eljárást.

A döntésről Facebook-oldalán adott hírt az egykori kiváló labdarúgó, Dimitar Berbatov, aki Mihajlov legfőbb ellenfele volt az elnökválasztáson, és aki a szerinte szabálytalan voksolás miatt panaszt nyújtott be a bíróságon.

A BFS egy hete közleményt tett közzé honlapján, amelyben felszólított minden elégedetlenkedőt, hogy tartsa tiszteletben a választási eredményt, és senki ne dédelgessen "egészségtelen menedzseri ambíciókat a bolgár futball destabilizálására".

A BFS rendkívüli tisztújító kongresszusát októberben tartották meg, és a fórumon Mihajlovot újraválasztották a szövetség élére. Az ex-válogatott futballkapus Mihajlovra, aki ötödször került az elnöki pozícióba, 241 küldött szavazott, Berbatov 230 voksot kapott.

Címlapról ajánljuk

Szakíró Lando Norris világbajnoki címéről: nem mindig a papíron legjobb nyer

Pályafutása első Formula-1-es világbajnoki címét nyerte Lando Norris, a McLaren brit versenyzője azzal, hogy a szezonzáró Abu-Dzabi Nagydíjon harmadikként ért célba vasárnap, így 2 pontos előnnyel végzett az összetett élén a futamgyőztes négyszeres világbajnok Max Verstappen (Red Bull) előtt. Vámosi Péter (Motorsportol.hu) szerint A Norris-siker kicsit olyan, mint 1996-ban Damon Hillé.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.09. kedd, 18:00
Maruzsa Zoltán
a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×