394.24
369.95
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
London, 2018. április 22.A kenyai Eliud Kipchoge ünnepel, miután megnyerte a londoni maraton férfi mezőnyének versenyét 2018. április 22-én. (MTI/EPA/Neil Hall)
Nyitókép: MTI/EPA/Neil Hall

Visszaült a trónra a maraton királya, nem is akármilyen futással

A kenyai Eliud Kipchoge magabiztos győzelmet aratott a hollandiai Enschede város repülőterén megrendezett maratonon.

A táv 36 éves világcsúcstartója és olimpiai címvédője 2:04:30 óra alatt teljesítette a távot, amely során nyolc kört kellett teljesíteni. Ez az idei év legjobbja a 42 195 m-es klasszikus versenyen, Kipchoge számára pedig karrierje kilencedik legjobb időeredménye.

A győztes mögött másodikként honfitársa, az egyéni rekordot produkáló Laban Korir (2:06.40 ó), míg harmadikként az eritreai Goitom Kifle (2:08.07 ó) ért célba.

A kenyai az év legjobbját futotta. Meghatározó volt ez a versenye, hiszen korábban hét éven át legyőzhetetlen volt, világcsúcsot is döntött, de az ősszel Londonban csak nyolcadik lett nagy meglepetésre.

A nőknél egyéni legjobbjával nyert a német Katharina Steinruck (2:25.59 ó), a portugál Sara Moreira (2:26.42 ó) és a szintén német Rabea Schoneborn (2:27.03) előtt.

A viadalt eredetileg egy héttel ezelőtt Hamburgban rendezték volna meg, de a járványhelyzet még azt sem tette lehetővé a német város számára, hogy a meghívásos elitversenyzők, köztük az olimpiai kvalifikációért küzdő sportolók rajthoz álljanak.