393.81
365.09
65384.6

Férfi vízilabda Magyar Kupa - Papírforma sikerek

Az élcsapatok közül a címvédő Ferencváros, az OSC és a Vasas is magabiztos győzelemmel folytatta szereplését a férfi vízilabda BENU Magyar Kupa második fordulójában.

A sorozat múlt heti első körében megszerzett pontjaikat magukkal hozták a csapatok, amelyek a mostani hétvégén újabb négy négyes csoportban - kék, fehér, piros és zöld - küzdenek. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy-egy első, második, harmadik és negyedik helyezett került.

A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző szakasz eredményei alapján történik: az I-es csoportban a "színes" csoportok 1-2. helyezettjei, míg a II-esben a 3-4. helyezettek szerepelnek majd. Ebben a fázisban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, amelyek korábban összecsaptak.

A negyedik forduló augusztus közepén az egész torna utolsó szakasza lesz, ebben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak.

A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021/22-es kiírásában.

BENU Férfi Magyar Kupa, 2. forduló:

Piros csoport (Margitsziget):

FTC-Telekom Waterpolo - UVSE 14-8 (5-1, 5-0, 1-3, 3-4)

Budapesti Honvéd SE-Debrecen 23-6 (8-1, 5-0, 6-1, 4-4)

UVSE-Debrecen 9-5 (2-2, 2-1, 2-1, 3-1)

FTC-Telekom Waterpolo - Budapesti Honvéd SE 13-8 (2-2, 4-1, 3-2, 4-3)

Kék csoport (Tatabánya):

OSC - BVSC-Zugló 10-7 (3-2, 2-0, 4-3, 1-2)

PVSK-Mecsek Fűszért - Tatabánya 14-8 (3-1, 3-2, 4-4, 4-1)

OSC - PVSK-Mecsek Fűszért 16-6 (4-2, 7-2, 3-1, 2-1)

BVSC-Zugló - Tatabánya 21-6 (8-2, 7-1, 3-1, 3-2)

Zöld csoport (Szeged):

A-Híd VasasPlaket - PannErgy-Miskolci VLC 24-9 (5-2, 5-3, 8-2, 6-2)

Szeged-Kaposvári VK 14-10 (4-4, 4-1, 1-3, 5-2)

Fehér csoport (Szentes):

Szolnoki Dózsa-KSI SE 14-4 (4-2, 3-0, 3-1, 4-1)

Eger - Metalcom-Szentes 8-6 (1-1, 2-1, 3-3, 2-1)

A csoport végeredménye: 1. Szolnoki Dózsa 9 pont, 2. Eger 6, 3. Metalcom-Szentes 3, 4. KSI SE 0

A másik három csoportban vasárnap ér véget a hét végi forduló.

Hét órán belül két késelés Londonban - képek

Alig terjedt el a brit közösségi médiában egy londoni vonaton történt, brutális késelésről szóló videó, pár órával később egy metróállomásról jelentettek hasonló támadást. A késes támadások korábban bűnbandák vagy tinédzserek leszámolásaira voltak jellemzők.