369.45
65779.45
2024. április 23. kedd Béla

Kádár Tamásék nem bírtak a Brugge-zsel

A Dinamo Kijev nem jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójából, a Brugge együttese 4-3-as összesítéssel kerekedett Kádár Tamásék fölé. Az elmúlt idényben negyeddöntős FC Porto sem jutott tovább, az Európa-liga selejtezőjében folytatja szereplését.

A Kijev az idegenbeli 1-0-s vereség után a párharc keddi visszavágóján saját közönsége előtt 3-3-as döntetlent játszott belga riválisával, a találkozót mindkét csapat tíz emberrel fejezte be.

A magyar válogatott védő végigjátszotta az összecsapást, az 57. percben sárga lapot kapott.

A Kijev az Európa-liga selejtezőjében folytatja szereplését.

Az FC Porto az első találkozón 1-0-ra nyert a Krasznodar vendégeként, így kényelmes helyzetből várta a keddi visszavágót, amelyen azonban otthon 3-2-es vereséget szenvedett, ezzel idegenben szerzett több találattal az orosz gárda jutott tovább.

Az előző kiírásban négy közé jutott Ajax viszont sikerrel vette az akadályt, és idegenbeli döntetlen után saját közönsége előtt legyőzte a PAOK Szalonikit. A holland csapat három büntetőt lőhetett, közülük Dusan Tadic kettőt értékesített, egyet kihagyott.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágók

Dinamo Kijev (ukrán)-Club Brugge (belga) 3-3 (1-1)
Továbbjutott: a Club Brugge, 4-3-as összesítéssel.

FERENCVÁROS-Dinamo Zagreb (horvát) 0-4 (0-1)
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 5-1-es összesítéssel.

Rosenborg BK (norvég)-NK Maribor (szlovén) 3-1 (0-1)
Tj.: a Rosenborg kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel.

Qarabag (azeri)-APOEL (ciprusi) 0-2 (0-1)
Tj.: az APOEL, 3-2-es összesítéssel.

FC Köbenhavn (dán)-Crvena zvezda (szerb) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel: 6-7
Továbbjutott: a Crvena zvezda, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel.

AFC Ajax (holland)-PAOK Szaloniki (görög) 3-2 (1-1)
Tj.: az Ajax, 5-4-es összesítéssel.

LASK Linz (osztrák)-FC Basel (svájci) 3-1 (0-0)
Tj.: a Linz kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.

Olimpiakosz (görög)-Basaksehir (török) 2-0 (0-0)
Tj.: az Olimpiakosz kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

Celtic FC (skót)-CFR Cluj (román) 3-4 (0-1)
Tj.: a Cluj, 5-4-es összesítéssel.

FC Porto (portugál)-FK Krasznodar (orosz) 2-3 (0-3)
Tj.: a Krasznodar 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

2024.04.23. kedd, 18:00
Sz. Bíró Zoltán
történész, Oroszország-szakértő
Berobbant a mesterséges intelligencia a vállalatok életébe, mindenki beszáll az AI-versenybe

Az első számú globális megatrend lett a mesterséges intelligencia boom, ami alapjaiban ír át üzleti modelleket, diszruptálhat iparágakat és felborítja az eddigi játékszabályokat. Egy teljes konferencianapon keresztül azzal foglalkozunk az AI in Business c. rendezvényünkön, milyen változásokat hoz az AI az üzlet számára az egyes szektorokban és területeken. Mellébeszélés helyett üzleti stratégiákat, valós megoldásokat és use case-eket mutatnak be a témát ismerő tanácsadók, IT-beszállítók, és azok a vállalati vezetők, akik már aktívan keresik vagy már meg is találták az AI-ban rejlő üzleti lehetőségeket. A Portfolio AI in Business rendezvényéről ebben a cikkünkben számolunk be.