393.87
369.57
65833.15
2024. április 23. kedd Béla
A székesfehérvári Stopira (b) és Omar el-Kadduri, a görög csapat játékosa a labdarúgó Európa-liga L csoportjában játszott  Vidi FC - PAOK mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2018. november 8-án.
Nyitókép: MTI / Illyés Tibor

A MOL Vidi pontelőnnyel továbbjutó helyen áll az Európa-ligában

A MOL Vidi 1-0-ra győzött Milanov góljával a PAOK Szaloniki ellen az Európa-ligában, a Groupama Arénában rendezett mérkőzésen, s ezzel pontelőnnyel a második helyen áll a csoportjában.

A fehérvári együttes, amely sikerének köszönhetően már hatpontos, és a százszázalékos Chelsea mögé feljött a továbbjutást érő második helyre a csoportban, november 29-én a fehérorosz BATE Boriszov vendége lesz.

Eredmények és értékelés a cikk végén.

Az élő közvetítés

A Vidi fehérben, a görögök szürkében játszanak. Egyelőre, ahogyan arra számítani is lehetett, a vendégek birtokolják többet a labdát. Három olyan futballistával erősödtek, aki kulcsember. Ilyen a két gólerős csatár, Prijovics és Jabá, valamint a svéd Wernbloon.

A székesfehérváriaknál Kovácsik a kapus, Fiola, Juhász, Vinícius és Stopira a négy védő, a középpályán Nego, Hadzic, valamint Huszti és Pátkai játszik, elöl Milanov, s még előrébb Marko Scsepovics.

Eltelt az első tíz perc, mezőnyjátékkal.

Az első félóra elteltével azt tapasztalhattuk, hogy nagy taktikai csatát vív a két csapat, szinte helyzet sem alakult ki. a Vidi óvatosan játszott, tartotta magát ahhoz, hogy a döntetlen egyáltalán nem rossz eredmény. A 29. percben Fiola Attilát kellett hosszan ápolni, miután a brazil Jabá rondán lekönyökölte. Csak sárgát kapott érte.

Az első félóra után a Chelsea is 0-0-ra állt Boriszovban.

Letelt az első félidő, nagyon sokat foglalkoznak egymással és kevesebbet a labdával a játékosok. Sem a Groupama Arénában, sem Boriszovban nem esett gól.

A második félidő elején a Chelsea vezetést szerzett, majd a MOL Vidi is követte a jó példát, Vinícius beadása után Milanov eddigi magyarországi karrierje legfontosabb gólját fejelte.

A folytatásban a görögök még többet birtokolták a labdát, de helyzetig nem jutottak.

Marko Nikolics az idő múlásával okosan cserélt, Huszti helyett Kovács István, Milanov helyett Nikolov, majd Scsepovics helyett Hadzic került pályára.

Közben Stopira összefejelt Leo Matosszal, nagy volt az ijedtség, de tudta folytatni a játékot.

A játékvezető öt percet hosszabbított, a görgök az ollózásban látták a megoldást, háromszor, vagy négyszer is így akart gólt szerezni, szerencsére esélyük sem volt rá. Kovácsik Ádám nagyon magabiztosan, hibátlanul védett, de alighanem ő sem bánja, hogy bravúrt nem kellett mutatni a mérkőzésen.

A 97. percben a török játékvezető lefújta a találkozót, a MOL Vidi FC 1-0-ra nyert.

Miután győzött a Chelsea is 1-0-ra Giroud góljával, a 4. forduló után a helyzet a következő: vezet a Chelsea 12 ponttal, s már továbbjutott. A második helyen a MOL Vidi áll, hat ponttal, míg a harmadik a BATE és a PAOK, egyaránt három-három ponttal. Amennyiben a Vidi a következő fordulóban győzne Boriszovban, az utolsó forduló előtt már továbbjutna.

Hét csapat már a 32 között

A Vidi L csoportos ellenfele, az angol Chelsea, míg a H csoportból két csapat, a német Eintracht Frankfurt és az olasz SS Lazio már a csütörtöki negyedik forduló után biztosította a helyét az egyenes kieséses szakaszban a labdarúgó Európa-ligában.

A Frankfurt Cipruson, az Apollon ideiglenes otthonában aratott 3-2-es győzelmet, míg a Lazio hazai pályán győzte le az előző idényben El-döntős, most azonban már biztosan búcsúzó francia Olympique Marseille együttesét.

A Dinamo Kijev - melyben a magyar válogatott Kádár Tamás végig játszott - hazai pályán 3-1-re győzött a Rennes ellen.

Az A csoportban a német Leverkusen 1-0-ra legyőzte a svájci Zürichet, ám mivel a négyes másik összecsapásán döntetlen született, mindkét együttes továbbjutott.

A B csoportban Gulácsi Péter és Willi Orbán együttese, a német Leipzig Glasgow-ban, a Celtic otthonában szenvedett 2-1-es vereséget, így ott még nyílt maradt a továbbjutás kérdése. A magyar válogatott játékosok közül Orbán végig játszott, Gulácsi viszont a keretben sem volt.

A D csoportban a Dinamo Zagreb a szlovák Spartak Trnava felett aratott 3-1-es sikerével őrizte meg hibátlan mérlegét, míg az E csoportban az Arsenal úgy jutott be a 32 közé, hogy hazai pályán 0-0-s döntetlent játszott a Sporting Lisboával. A mérkőzésen súlyosnak tűnő sérülést szenvedett az Ágyúsok angol válogatott játékosa, Danny Welbeck: a támadó egy fejelés után rosszul fogott talajt, és a bokája teljesen kicsavarodott. A játékost oxigénmaszkban és hordágyon vitték le a pályáról.

Európa-liga, csoportkör, 4. forduló

A csoport:

Ludogorec (bolgár)-AEK Larnaca (ciprusi) 0-0

Bayer Leverkusen (német)-Zürich (svájci) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 9 pont (10-7), 2. (és továbbjutott) Zürich 9 (5-3), 3. Ludogorec 2 (3-5), 4. AEK Larnaca 2 (3-6)

B csoport:

Celtic Glasgow (skót)-Leipzig (német) 2-1 (1-0)

Rosenborg (norvég)-Salzburg (osztrák) 2-5 (0-4)

Az állás: 1. Salzburg 12 pont, 2. Leipzig 6 (8-6), 3. Celtic Glasgow 6 (4-6), 4. Rosenborg 0

C csoport:

Slavia Praha (cseh)-FC Köbenhavn (dán) 0-0

Girondins Bordeaux (francia)-Zenit (orosz) 1-1 (1-0)

Az állás: 1. Zenit 8 pont, 2. Slávia Praha 7, 3. FC Köbenhavn 5, 4. Girondins Bordeaux 1

D csoport:

Dinamo Zagreb (horvát)-Spartak Trnava (szlovák) 3-1 (2-0)

korábban: Fenerbahce (török)-RSC Anderlecht (belga) 2-0 (0-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Dinamo Zagreb 12 pont, 2. Fenerbahce 7, 3. Trnava 3, 4. Anderlecht 1

E csoport:

Arsenal (angol)-Sporting Lisboa (portugál) 0-0

Vorszkla (ukrán)-Qarabag (azeri) 0-1 (0-1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Arsenal 10 pont, 2. Sporting 7, 3. Vorszkla 3 (4-7), 4. Qarabag 3 (1-6)

F csoport:

Olimpiakosz Pireusz (görög)-Dudelange (luxemburgi) 5-1 (4-0)

Real Betis (spanyol)-AC Milan (olasz) 1-1 (1-0)

Az állás: 1. Betis 8 pont, 2. Olimpiakosz Pireusz 7 (8-4), 3. AC Milan 7 (6-4), 4. Dudelange 0

G csoport:

Rapid Wien (osztrák)-Villarreal (spanyol) 0-0

Szpartak Moszkva (orosz)-Glasgow Rangers (skót) 4-3 (2-3)

Az állás: 1. Villarreal 6 pont, 2. Glasgow Rangers 5 (8-7), 3. Szpartak Moszkva 5 (7-8), 4. Rapid Wien 4

H csoport:

SS Lazio (olasz)-Olympique Marseille (francia) 2-1 (1-0)

Apollon (ciprusi)-Eintracht Frankfurt (német) 2-3 (0-1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Eintracht Frankfurt 12 pont, 2. (és továbbjutott) Lazio 9, 3. Olympique Marseille 1 (5-9) és Apollon 1 (5-9)

I csoport:

Genk (belga)-Besiktas (török) 1-1 (0-1)

Malmö (svéd)-Sarpsborg (norvég) 1-1 (0-0)

Az állás: 1. Genk 7 pont, 2. Sarpsborg 5 (6-6), 3. Malmö 5 (4-4), 4. Besiktas 4

J csoport:

Akhisar (török)-Sevilla (spanyol) 2-3 (0-2)

Krasznodar (orosz)-Standard Liege (belga) 2-1 (0-1)

Az állás: 1. Sevilla 9 pont (15-5), 2. Krasznodar 9 (6-4), 3. Standard Liege 6, 4. Akhisar 0

K csoport:

Dinamo Kijev (ukrán)-Rennes (francia) 3-1 (1-0)

korábban: Asztana (kazah)-Jablonec (cseh) 2-1 (1-1)

Az állás: 1. Dinamo Kijev 8 pont (9-6), 2. Asztana 8 (7-4), 3. Rennes 3, 4. Jablonec 2

L csoport:

Vidi FC-PAOK (görög) 1-0 (0-0)

BATE Boriszov (fehérorosz)-Chelsea (angol) 0-1 (0-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Chelsea 12 pont, 2. Vidi FC 6, 3. PAOK 3 (4-5), 4. BATE Boriszov 3 (4-8)

2024.04.23. kedd, 18:00