eur:
402.95
usd:
372.48
bux:
88686.46
2025. március 31. hétfő Árpád
Szahír, 2018. április 5.Fernando Alonso, a McLaren-Renault spanyol versenyzője sajtóértekezleten vesz részt a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Bahreini Nagydíjának otthont adó szahíri pályán 2018. április 5-én. A futamot április 8-án rendezik.  (MTI/EPA/Valdrin Xhemaj)
Nyitókép: MTI/EPA/Valdrin Xhemaj

Fernando Alonso a Forma-E felé veheti az irányt

Felipe Massa szerint egyáltalán nem lenne meglepő, ha a Forma-1-ből az év végén visszavonuló Fernando Alonso hozzá hasonlóan az elektromos formaautó-bajnokságban kötne ki.

Fernando Alonso a 2018-as idény végén búcsút int a Forma-1-nek. A kétszeres világbajnok spanyol más kategóriákban szeretné kiteljesíteni magát, a hosszútávú világbajnokságban (WEC) viszi is tovább a 2018-19-es szuperszezont, és jó ideig úgy tűnt, jövőre megpróbálkozik egy teljes Indycar-szezonnal is, ám a McLaren nem áll készen egy ilyen projektre a jövő évre.

A 2017 végi visszavonulása után idén a Forma-E-ben bemutatkozó Felipe Massa - a PlanetF1.com és a Vezess.hu szakportál szerint - úgy véli, volt ferraris csapattársa is megpróbálkozik majd valamikor azzal a szériával:

"Az Indycart nézte ki, de szerintem most már jobbak az esélyei annak, hogy a Forma-E-be kerüljön. Az Indy 500 egy dolog, de ha a teljes bajnokságról van szó, szerintem Fernandót is érdekelheti a Forma-E. Lehet, hogy egy év múlva, de az sem lepne meg, ha már előbb"

- mondta a brazil az AS spanyol sportlapnak.

Massa Alonso kapcsán a saját visszavonulására is visszatekintett. A 37 éves versenyző úgy véli, jó döntést hozott, idén nem is bírta volna a sereghajtóvá silányult Williamsnél. “Számomra az volt a megfelelő idő. Nem azért, mert nem voltam már versenyképes, de ha az idei évre is maradtam volna, és utolsó lettem volna a Williamsnél, lehet, hogy már négy futam után azt mondtam volna, hogy viszlát.”

Címlapról ajánljuk
A juhtartók már legalább másfél milliárd forintos kárt könyveltek el
Száj- és körömfájás

A juhtartók már legalább másfél milliárd forintos kárt könyveltek el

Idehaza eddig már másfél milliárd forint káruk keletkezett a juhtartóknak a ragadós száj- és körömfájás betegség megjelenése miatt, miután hozzávetőleg 20 százalékkal csökkent a bárány ára – mondta az InfoRádióban a Juh és Kecske Ágazati Szakmaközi Szervezet ügyvezető igazgatója. A termelők a húsvét előtt értékesítik a szaporulat szinte 100 százalékát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Itt a fordulat az amerikai tőzsdéken

Itt a fordulat az amerikai tőzsdéken

Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették az irányt a részvényindexek, csakúgy mint Amerikában: a Nasdaq vezetésével nagyobb esést láthattunk a nyitában, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. A bizonytalanság óriási, a nyitástól távolodva markáns hangulatjavulást figyelhettünk meg. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el. A magyar tőzsde is lefordult, az alapból rossz nemzetközi hangulat mellett az OTP és a Magyar Telekom esése is lefelé húzta ma a hazai börzét, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×