Infostart.hu
eur:
378.13
usd:
317.67
bux:
130904.02
2026. február 10. kedd Elvira
Szahír, 2018. április 5.Fernando Alonso, a McLaren-Renault spanyol versenyzője sajtóértekezleten vesz részt a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Bahreini Nagydíjának otthont adó szahíri pályán 2018. április 5-én. A futamot április 8-án rendezik.  (MTI/EPA/Valdrin Xhemaj)
Nyitókép: MTI/EPA/Valdrin Xhemaj

Új szerepet kaphat Alonso

Sean Bratches, a versenysorozat kereskedelmi ügyvezető igazgatója bízik abban, hogy a Formula-1-től az idény végén visszavonuló Fernando Alonsóra nagykövetként számíthatnak a későbbiekben.

Az amerikai sportvezető kedden egy fórumbeszélgetésen úgy fogalmazott, üzleti szempontból csalódott a 37 éves spanyol pilóta bejelentése miatt, de tiszteletben tartja a döntését.

"Remélem, meg tudjuk győzni, hogy nagykövetként továbbra is szolgálja a Formula-1-et"

- mondta a kétszeres világbajnokról Bratches.

Alonso - aki idén megnyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt is - tervei szerint a következő idényben a megbízhatósági világbajnoki sorozatban (WEC) versenyez majd, de rajthoz áll az Indy 500-as versenyen is. Amennyiben a monacói F1-es nagydíj kétszeres bajnokának azt is sikerülne megnyernie, a történelem második pilótájaként meglenne neki a "Triple Crown", azaz a világ három legjelentősebb autóversenyének a győzelme.

A jelenleg a McLarent erősítő tapasztalt versenyzőnek a mostani a 17. idénye az autósport elitsorozatában, eddig 303 futamon indult, 22 alkalommal rajtolhatott az első helyről, 32-szer győzött és összesen 97-szer állhatott a dobogóra. A 2018-as szezonban 12 futam után a pontverseny kilencedik helyén áll.

Formula-1-es pályafutását 2000-ben a Benetton tesztpilótájaként kezdte, majd a Minardi- és a Ferrari-csapat tagja volt. A Renault és a McLaren színeiben két-két alkalommal is szerepelt.

Címlapról ajánljuk

Orbán Balázs: döntés született Ukrajna csatalakozásáról Magyarország feje fölött

Orbán Balázs szerint Ukrajna EU-csatlakozásáról Magyarország megkérdezése nélkül született döntés, amely súlyos gazdasági és biztonsági következményekkel járna az ország számára. A miniszterelnök politikai igazgatója elutasítja a Zelenszkij-tervet, és azt állítja, Brüsszel és Kijev kormányváltást akar Magyarországon, hogy Ukrajna EU-csatlakozását ne akadályozza a magyar vezetés.
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×