Infostart.hu
eur:
379.53
usd:
319.44
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta

Aján: nehéz, de csodálatos nap volt

Úgy ébredt, hogy élete egyik legnehezebb napja lesz, és az is volt, de csodás befejezéssel - mondta Aján Tamás, akit hétfőn 86-61 arányban újabb négy évre megválasztottak a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF) elnökének a szervezet világkongresszusán Bangkokban.

"Több mint négy évtizede dolgozom a súlyemelésben és a súlyemelésért, és kimondhatatlanul jól esik, hogy most ötödik alkalommal is elnökké választottak" - jelentette ki a magyar sportdiplomata, aki 1970-76 között alelnöke, 1976-tól 2000-ig főtitkára volt, azóta pedig elnöke az IWF-nek.

Nagy elismerésnek tartja, hogy további négy évre bizalmat kapott, "ráadásul 147 ország küldöttei szavazatainak meggyőző többségével" - mondta, hozzátéve, hogy ilyen kemény harc még soha nem volt a tisztségekért. A súlyemelés alulról indulva vált elismert, nagy sportággá, amit az is mutat, hogy hét elnökjelölt és hat főtitkárjelölt indult, 119-en jelentkeztek a különböző pozíciókra - emelte ki.

Arra a kérdésre, hogy mivel magyarázza sikerét, azt mondta: a jelek szerint elfogadták a programját, amelynek továbbra is kiemelt eleme a doppingellenes küzdelem. Emellett

több pénzt kell adni a sportágnak,

segíteni kell a kis országokat, és egyre több olyan látványos eseményre van szükség, amelyen a legerősebb súlyemelők indulnak - hangsúlyozta Aján Tamás.

Címlapról ajánljuk

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Fontos adatok érkeztek, reagálnak a piacok

Fontos adatok érkeztek, reagálnak a piacok

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés.   Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×