394.74
371.3
0

Pótselejtezőre kényszerül a magyar válogatott a 2016-os Európa-bajnokságért

Három-négy percen múlott, hogy a magyar válogatott "megússza" a pótselejtezőt a 2016-os Európa-bajnokság pótselejtezőin. Konyában akkor szerzett gólt szabadrúgásból Selcuk Inan. A törökök 1-0-ra nyertek az izlandiak ellen, s győzött Kazahsztán is Lettországban.

Ma zárul az Eb-selejtezők csoportszakasza, amelynek tétje a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokságra jutás volt. Este háromnegyed 11-re húsz csapat ismertté válik a jövő évi 24-es mezőnyből. Abban az esetben, ha a törökök nem verik meg az izlandiakat ÉS a kazahok az otthon játszó letteket, a magyar válogatott is egy lesz a húszból. Ha nem, marad nekünk a pótselejtező.

A fentiekből következően, ameddig nem esik hazai gól Konyában és vendég Rigában, a magyar válogatott továbbjutásra áll.
Három csoportban játszanak ma, az A-ban a Lettország-Kazahsztán és a Törökország-Izland mérkőzés mellett Hollandia-Csehország találkozó zajlik majd. A B-ben Belgium-Izrael, Ciprus-Bosznia-Hercegovina, Wales-Andorra a program. A H-csoportban a már továbbjutott olaszok a norvégokat fogadják, a horvátok Máltán, az azeriek Bulgáriában lépnek pályára.
Egyik pályán sincsen még gól, tíz percet játszottak mindenütt a csapatok. Konyában az izlandiak enyhe mezőnyfölényben vannak, ami leginkább a labdabirtoklásban mutatkozik meg.
Bosznia-Hercegovina vezetést szerzett Cipruson, s ezzel a csoportja harmadik helyén áll.
A félidő felén túl gól nélkül áll mindkét, számunkra fontos mérkőzésen.
A bolgárok 1-0-ra vezetnek Azerbajdzsán ellen.
Akadt a törököknek két helyzete, de marad az állás.
Állandósul a török fölény.
Sok gól és meglepetések. A csehek vezetnek Hollandiában, mint ahogyan a norvégok is Olaszországban és a horvátok is Máltán. A ciprusiak egyenlítettek a bosnyákok ellen.
Kicsit bátrabbak az izlandiak.
A törökök nyilván tudják, hogy a hollandok vesztésre állnak, emiatt többet is kockáztathatnak majd. Sőt: a csehek már 2-0-ra vezetnek Hollandiában!
Félidő mindkét számunkra érdekes találkozón, egyiken sem esett gól.
Cipruson a hazaiak 2-2-re állnak a bosnyákokkal.
Megkezdődött a második félidő, majdnem török öngóllal.
Tíz perc elment a második félidőkből, sehol sem változott az állás.
Az egyik mérkőzés nekünk rosszul alakul: vezetnek a kazahok Rigában!
A walesiek vezetnek Andorra ellen, a csehek pedig megszerezték a harmadik góljukat is Hollandiában, 3-0! Pedig tíz emberrel játszanak a második félidőben.
Szépítettek a hollandok, s a bolgárok már 2-0-ra vezetnek. A bosnyákok előnyben Cipruson, 3-2. Az olaszok kiegyenlítettek a norvégok ellen.
Konyában egy törököt, Gökhan Törét kiállított a játékvezető, okkal.
Az olaszok fordítottak, így a horvátok állnak továbbjutásra.
Az emberhátrányban játszó törökök Selcuk Inan szabadrúgásgóljával vezetést szereztek, jelen állás szerint ők a legjobb harmadikok.
Újabb gólt szereztek a hollandok, de még 3-2 a cseheknek.
A kazahok hat év után, 2009-et követően nyerhetnek, nyernek ismét idegenbeli tétmérkőzést.