392.27
366.85
67039.3

Nem került döntőbe Cseh László 400 méter vegyesen

Csak a 9. helyen végzett az előfutamban, így nem jutott be a döntőbe Cseh László 400 méteres vegyesúszásban a londoni olimpián. Nem lett finalista Verrasztó Dávid sem.

Verrasztó a harmadik futamban úszott, önmagához képest gyenge, 4:18.12-es időt. Ezzel a maga nyolcasában is csak a hatodik helyen tudott végezni. A futamot 4:10.01-es ázsiai rekorddal a japán Koszuke Hagino nyerte, övé lesz a döntőben este a négyes pálya.

A negyedik futamban Cseh László és Michael Phelps egymás mellett úszott, nagy harcot vívva. Az első két úszásnemben az amerikai volt a jobb, mellen Cseh megelőzte. A gyorsúszásban Phelps visszavette a vezetést, akkor még nem sejtettük, hogy ezen múlt, melyikük úszhat az esti döntőben. A pekingi bajnok bejutott, az ezüstérmes kiesett.

Az ötödik, az utolsó futamban ugyanis öten is jobb időt úsztak náluk: a dél-afrikai Le Clos, az amerikai Lochte, az ausztrál Fraser-Holmes, az olasz Luca Marin és a japán Horihata Juja. Cseh ideje végül csak a kilencedik helyre volt elég, hét századmásodperccel szorult ki a döntőből. Verrasztó Dávid a 22. időt úszta.