392.27
366.85
67039.3

Hosszú Katinka a harmadik legjobb idővel jutott a fináléba

Hosszú Katinka a harmadik legjobb időt úszva biztosította a helyét a 400 méteres női vegyes úszás esti döntőjében. Jakabos Zsuzsannának balszerencséje volt: a kilencedik idővel éppen csak lemaradt a fináléról.

A két magyar a harmadik előfutamban úszott. Tulajdonképpen végig üldözték a kirobbanó formában úszó, kínai Je Si-vent. A futamgyőztes 4:31.77-es, kiváló idővel csapott célba, Hosszú 4:33.77-et úszott. Csak összehasonlításként: Katka Debrecenben 4:33.76-tal lett Európa-bajnok, a 4:35.68-at úszó Jakabos Zsuzsanna előtt. Jakabos most 4.37.37-et úszott, ezzel nem lett döntős - a debreceni ideje a hetedik helyre lett volna most elég az előfutamokban.

"Eléggé kiúsztam magam, de bízom benne, hogy maradt bennem, és este még jobb leszek" - nyilatkozta Hosszú az MTI-nek. - A rajtot megelőzően nagyon izgultam, de ez az első olimpiai fellépés előtt érthető. Örülök, hogy jól ment az úszás, az pedig külön öröm, hogy először szerepelhetek olimpiai döntőben."

Az utolsó két futam előtt izgultunk, elég lesz-e Hosszú és Jakabos ideje. A másodikban ászok úsztak, de gyorsan eldőlt, hogy lesz este magyar finalista, miután a futamgyőztes Hannah Miley is elmaradt Hosszú idejétől.

Az utolsó nyolcasban úszott a legnagyobb esélyes, az amerikai Elizabeth Beisel, aki mindenkit maga mögé utasított. Nem csak a futamában, hanem teljes mezőnyt tekintve, az előfutamokban.