361.8
68900.51
2024. május 8. szerda Mihály

A Győr már a Debrecen nyakán liheg

A Zalaegerszegen győztes Győr már csak egy pontnyira van a vasárnap pályára lépő Debrecentől. A Ferencváros október óta először győzött hazai pályán a labdarúgó NB I-ben. Három találkozó döntetlenre végződött.

A Ferencváros hazai környezetben 1-0-ra nyert a Vasas ellen a labdarúgó NB I 22. fordulójának szombati játéknapján. Détári Lajos alakulata október 22. után győzött újra az Albert Stadionban, akkor az ősi rivális Újpest felett diadalmaskodott. Az első félidőben mindkét csapat pontatlanul futballozatott, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A játékrész utolsó percében Pölöskey kiharcolt egy büntetőt, amit higgadtan értékesített is, így a Ferencváros előnnyel vonulhatott pihenőre.

A fordulást követően ugyan a zöld-fehérek irányították a játékot, de a Vasas kis híján egyenlített, azonban előbb Hercegfalvi, majd Dajic is elképesztően nagy helyzetben hibázott. Az angyalföldiek nem adták fel, a hazaiak pedig Szabó közeli fejese után csak Jova hatalmas védésének köszönhetően őrizték meg előnyüket. A hajrában az eredmény már nem változott, így a Ferencváros hosszú idő után ünnepelhetett ismét győzelmet az Albert Stadionban.

A Győr kétgólos győzelmet aratott a sereghajtó és a mezőnyben egyedüliként nyeretlen Zalaegerszeg otthonában. Gyorsan vezetést szerzett a vendégcsapat egy nagy védelmi hiba után. A folytatásban a ZTE játszott fölényben, de helyzeteket nem nagyon sikerült kialakítania a győri kapu előtt. Szünet után gyors ellentámadásokra rendezkedett be a Győr, a ZTE továbbra is mezőnyfölényben játszott, de eredmény nélkül, sőt, egy újabb védelmi hiba után a vendégek bebiztosították megérdemelt győzelmüket.

A Kaposvár gól nélküli döntetlent ért el Pakson. Nagyon gyenge első félidőt produkáltak a csapatok, a Kaposvár védekezésre rendezkedett be, a Paks pedig sehogy sem tudta áttörni a somogyiak masszív falát. A második játékrészre feljavult a hazai csapat, akadtak is helyzetei, de a vendégek kapusa, Lubos Hajduch ezúttal minden kapujára tartó labdát megfogott. A Kaposvár idénybeli 12. döntetlenjét játszotta.
Nem született gól a Pápa és a vendég Pécs összecsapásán. Orkánerejű szélben kezdték a csapatok a találkozót. A hazaiak voltak aktívabbak, Benko ekkor kihagyta a meccs helyzetét. A folytatásban is a Pápa támadott többet, a vendégek pedig kontratámadásokkal próbálkoztak, igaz, ezek veszélyesebbek voltak, ugyanis a második félidőben a Pécs három felső kapufát is elért, azonban gól nem született.

A Kecskemét izgalmas mérkőzésen nem bírt a szervezetten játszó Haladással. A 20. percben Alempijevic a 16-oson belül fellökte Radót, ezért Veizer 11-est ítélt, amit Kenesei a kapufára lőtt. A 25. percben Pekár buktatásáért a hazaiak kaptak 11-est, s ezt Lencse biztosan értékesítette. Kenesei egyenlítő gólja után a második félidőben a Haladás a vezetést is megszerezte, de a szünetben beállt Tököli gyorsan egyenlített. Ezután az eredmény már nem változott, a Szombathely megérdemelten vitt el egy pontot a gyenge támadójátékot bemutató Kecskemét otthonából. FERENCVÁROS-VASAS 1-0 (1-0)
Albert Stadion, 5000 néző. Jv.: Andó-Szabó
FERENCVÁROS: Jova - Grúz, Balog, Klein - Jovanovic, Busai, Lisztes (Simic, 64.), Junior - Hakola (Józsi, 68.), Pölöskey, Kulcsár
VASAS: Ilizi - Kovács G., Tóth M., Takács Z. (Katona, 46.), Tóth B. - Mehmedagic, Varga G., Kovács D. (Szabó B., 65.), Bárányos - Dajic (Kiss T., 82.), Hercegfalvi
Gól: 1-0 Pölöskey (45., 11-esből)

ZTE FC-GYÕRI ETO 0-2 (0-1)
Zalaegerszeg, 3412 néző. Jv.: Szilasi
ZTE: Jahic - Kocsárdi, Bogunovic, Szalai T., Ganugrava - Máté, Szakály, Pál D. (Polareczki, 46.), Nicorec (Pavicevic, 50.) - Balázs (Vittman, 70.), Brkic
GYÕR: Sztevanovics - Babic (Takács, 58.), Djordjevics, Szabó O., Völgyi - Pátkai, Kamber, Varga R. (Tokody, 73.), Strestik - Dinjar (Trajkovics, 51.), Pilibaitis
Gólok: 0-1 Kamber (4.), 0-2 Trajkovics (72.)