Infostart.hu
eur:
384.9
usd:
331.84
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Így lehetne elejét venni a pusztításnak a stadionokban

A Magyar Labdarúgó Szövetség NB I-es bizottsága albizottságot hozott létre, hogy kivizsgálja az Újpest-Ferencváros mérkőzés rendbontásait. George F. Hemingway, a testület elnöke az InfoRádiónak azt mondta: az ilyen rendbontásokat a megfelelő beléptetőrendszerrel, a huligánok kitiltásával és megbüntetésével lehetne megelőzni.

A testületnek az lenne a feladata, hogy megtalálja a rendbontások okait, és megakadályozza, hogy ez újra megismétlődhessen - közölte az MLSZ NB I-es bizottságának elnöke.

George F. Hemingway szerint az ilyen eseteket az idézheti elő, hogy vannak szurkolói csoportok, amelyek nem hajlandóak betartani a stadionok szabályait, és ráadásul bűnözők keverednek közéjük.


Az elnök úgy véli, hogy a magyar stadionok alkalmasságával nincs gond, viszont hiányoznak a hatékony beléptető-rendszerek. Kifejtette: az egyetlen megoldás az lehetne, ha minden arénában egyaránt alkalmaznák ezt a módszert, amely az összes klub szurkolóját tudná azonosítani. Így a futballpályákról kitiltott, veszélyes elemek nem tudnának bejutni egyetlen mérkőzésre sem. A mostani sportkormányzatnak egyébként már megvannak az erről szóló elképzelései - jegyezte meg.

A törvényi szabályozásról George F. Hemingway addig nem akart véleményt mondani, amíg ki nem derül, mi lesz a sorsa a most előállított rendbontóknak. Reméli azonban, hogy a belügyminiszter és a bíróság is komolyan veszi a feladatát, és megfelelő, üzenet értékű ítéletek születnek.

A pirotechnikai eszközök stadionba juttatásáról a klubtulajdonos azt mondta: akadnak ezek között olyanok, amelyeket megfelelő szervezés után, az MLSZ engedélyével be lehet vinni a lelátókra.

Azt azonban még ki kell vizsgálni, hogy miként kerülhettek be illegális eszközök, füstbombák nagy mennyiségben az újpesti stadionba. Erről meghallgatják a biztonsági szolgálat beszámolóját - jelezte George F. Hemingway.

Arról, hogy kit kell büntetni a hétvégihez hasonló esetekben, a bizottság elnöke úgy vélekedett: ő az egyéni felelősségre vonásban hisz. Jó lenne, ha meg tudnák állapítani, kik azok, akik törtek-zúztak a stadionban, és egyebek mellett a kár megtérítésére is kötelezhetnék őket. Emellett a kluboknak is felelősséget kell vállalni a saját szurkolóiért - jegyezte meg.

{{keretes_cim}}

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága eljárást indított az Újpest FC és Ferencváros ellen a szombati, botrányos körülmények között megrendezett bajnoki mérkőzés kapcsán. A testület tárgyalást rendelt el az ügyben, amelyre beidézi a két klub képviselőit és biztonsági igazgatóit. A tárgyalás az MLSZ székházában lesz, jövő kedden 13 órakor.

A 6-0-s hazai sikerrel végződött rangadó második félideje a szurkolók által használt petárdák és más pirotechnikai eszközök miatt késve kezdődhetett csak meg, majd később a játékvezetőnek meg is kellett szakítania a játékot, mert a vendég drukkerek beszakították a menekülőkaput, és megkíséreltek a
pályára behatolni.

A mérkőzés kapcsán a rendőrség 14 személyt állított elő, egy drukkert életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba.

Hanganyag: Szabó Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×